Robert Lewandowski to nie tylko świetny napastnik. Posiada także kilka biznesów

Robert Lewandowski radzi sobie świetnie nie tylko na boisku. Napastnik reprezentacji Polski i Bayernu Monachium to także przedsiębiorca, który zainwestował już w kilka biznesów. Piszemy o niektórych z nich.

Miniona niedziela była dla Lewandowskiego wyjątkowa. Jego Bayern Monachium wygrał w finale Ligi Mistrzów z Paris Saint-Germain, dzięki czemu polski napastnik mógł unieść w górę najcenniejsze trofeum w klubowej piłce. Okazuje się, że równie dobrze jak na murawie, Lewandowski odnajduje się w swoich rozlicznych biznesach. Jednym z nich jest segment gastronomiczny.

Restauracja w Warszawie i baza turystyczna na Mazurach

Najprawdopodobniej jesienią tego roku w Warszawie otworzy się restauracja, której współwłaścicielem jest Robert Lewandowski. Wspólnikami piłkarza są Jerzy Krzanowski, współwłaściciel Grupy Nowy Styl oraz Jacek Trybuchowski, były członek zarządu AmRest. Lokal będzie miał sportowy charakter. Powstanie na terenie Browarów Warszawskich przy ul. Grzybowskiej.

Zobacz wideo "Uderzyło mnie to, co Lewandowski zrobił z rekordem prędkości. Coś wspaniałego, zaskoczył mnie" [SEKCJA PIŁKARSKA #53]

Kilkupoziomowa restauracja będzie działać na czterech piętrach. Jak wyjaśniał Jacek Trybuchowski w rozmowie z "Business Insiderem", na najniższym piętrze powstanie bar sportowy, a na kolejnych dwóch kondygnacjach - restauracja z elementami sportowymi, innym klimatem i menu. Na samej górze natomiast ma mieścić się sala, która będzie otwierana przy okazji różnych wydarzeń.

Na północny-wschód od stolicy  - w Giżycku na Mazurach - zostanie otwarty kompleks turystyczny Lewandowskiego za 71 mln złotych. 40 mln zł z tej kwoty pochodzi natomiast z funduszy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W skład kompleksu ma wejść m.in. restauracja na wodzie i przystań. Początek prac zaplanowano na 1 września 2020 r.

Gry wideo i aplikacja mobilna

Robert Lewandowski na początku sierpnia br. podpisał umowę inwestycyjną z Movie Games, producentem i wydawcą gier komputerowych. Kapitan reprezentacji Polski został udziałowcem nowo powoływanej spółki produkującej gry o tematyce sportowej. Piłkarz ma być nie tylko wsparciem inwestycyjnym, ale też wizerunkowym i częściowo merytorycznym - podaje "Business Insider".

Również w 2020 r. Lewandowski zainwestował pieniądze w aplikację LESS_, która służy do handlu używaną odzieżą. 

Kawa i napoje izotoniczne

Od zeszłego roku w Niemczech, a od tego także nad Wisłą, na sklepowych półkach można znaleźć kawę RL9. Kawę można dostać w kilku wariantach (crème, espresso, gold) i wersjach opakowań (słoiki 200 g, opakowania 250 g i 1 kg). Ceny wahają się od 15 do 62 zł.

W 2019 r. Robert Lewandowski uruchomił markę RL9pro, będącą serią napojów izotonicznych. "Dzielę się z Tobą doświadczeniami, metodami i produktami, które dobrze znam i które stanowią ważne uzupełnienie w mojej codziennej pracy jako sportowca. Trening to dla mnie fundament, w trakcie którego świadomie i wytrwale pracuję nad elementami, dzięki którym staję się jeszcze lepszym zawodnikiem. Prawdziwy sukces nie polega na tym, żeby wejść na sam szczyt. Prawdziwy sukces to umieć się na nim utrzymać" - czytamy na stronie RL9pro.

Nieruchomości, dom mediowy i jeszcze więcej

Jak widać, Lewandowski inwestuje w bardzo różnorodne biznesy. A to jeszcze nie wszystko. Należy jeszcze wspomnieć o firmie RL Management, zajmującej się wynajmem i zarządzaniem nieruchomościami oraz firmie LS Investments, w których napastnik Bayernu posiada udziały. Od 2017 roku natomiast piłkarz jest współwłaścicielem domu mediowego RL Media oraz agencji marketingowej Stor9_.

Więcej o: