Robert Lewandowski wchodzi w branżę gier komputerowych. "Widzę ogromny potencjał"

Firma Movie Games poinformowała o podpisaniu umowy inwestycyjnej z Robertem Lewandowski w celu powołania spółki, która zajmie się produkcją gier o tematyce sportowej.

Piłkarz Bayernu Monachium i reprezentacji Polski Robert Lewandowski nie ogranicza się już tylko do występów na boisku. Ostatnio głośno jest o jego kolejnych inwestycjach. Niedawno np. media informowały po jego zaangażowaniu w budowę restauracji na wodzie w Mikołajkach. Tym razem Lewandowski zdecydował się wejść w branżę gier. 

Zobacz wideo Borys: W trzecim kwartale powinno nastąpić odbicie PKB

Robert Lewandowski inwestuje. W planach nietypowa gra sportowa

Piłkarz został udziałowcem spółki, która ma zająć się produkcją gier o tematyce sportowej. Jak czytamy w komunikacie, będzie wspierać ją nie tylko inwestycyjnie, ale także wizerunkowo oraz merytorycznie.

Sam rynek związany z nowoczesnymi technologiami, w tym rynek gier komputerowych, obserwuję od dłuższego czasu i widzę ogromny potencjał w tym segmencie. Współpraca z Movie Games to dodatkowo możliwość pokazania piłki nożnej od kuchni i będziemy to robić jako pierwsi 

- zapowiedział Robert Lewandowski.

Więcej szczegółów na temat nowego projektu zdradził Filip Szklarzewski, współzałożyciel oraz prezes planowanej spółki, która do września dołączy do grupy Movie Games. Zgodnie z jego zapowiedziami nowa produkcja miałaby się skupić nie na widowisku sportowym, a otoczce wokół niego.

Wszystkie najpopularniejsze gry piłkarskie skupiają się na tych kluczowych 90 minutach, my chcemy przedstawić pozostałe 22 i pół godziny oczekiwania na to wydarzenie. Takich gier [...] pokazujących historie zza kulis jeszcze nikt nie robił, co stawia nas w bardzo uprzywilejowanej pozycji

- powiedział Szklarzewski. Inspiracją do tego pomysłu jest m.in. cieszący się wielką popularnością serial dokumentalny "Last Dance" opowiadający historię legendarnej drużyny Chicago Bulls z lat 90. oraz Michaela Jordan.

Movie Games. Czym zajmuje się spółka, która rozpocznie współpracę z Robertem Lewandowskim?

Movie Games to notowany na warszawskiej giełdzie producent i wydawca gier komputerowych. Spółka została założona w 2016 roku. Po raz pierwszy szerszej publiczności przedstawiła się, wydając grę Lust for Darkness będącej horrorem poruszającym wątki okultystyczne i erotyczne. Inspirowany twórczościami mistrzów: Lovecrafta i Beksińskiego. Firma ma na swoim koncie również produkcję gry Dywizjon 303: Bitwa o Anglię. 

Podpisanie umowy z Robertem Lewandowskim wpisuje się w trend dynamicznego rozwoju polskiego producenta gier. W skali ostatnich 12 miesięcy jej akcje na warszawskiej giełdzie podrożały o ponad 300 proc., a od marca podrożały z niespełna 20 zł do 138 zł, czyli o 700 proc. Dzisiejszy komunikat również pozytywnie wpłynął na jej notowania na GPW, gdyż zakończyła dzień z 18 proc. wzrostem. 

Notowania spółki Movie GamesNotowania spółki Movie Games stooq.pl

Więcej o: