Elektrycznym samochodem na Morskie Oko i Kasprowy Wierch. TPN uruchamia wypożyczalnię aut na minuty

Tatrzański Park Narodowy uruchamia wypożyczalnie elektrycznych samochodów na minuty. Turyści będą mogli dotrzeć pod główne szlaki, jak chociażby Morskie Oko czy w okolice kolejki na Kasprowy Wierch.

Jak podaje polsatnews.pl, wypożyczalnia jest dostępna od 15 września. Wypożyczone auto należy jednak zwrócić w określonych strefach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dzięki temu, że auta są elektryczne turyści mogą dojechać w miejsca, do których nie docierają pojazdy o tradycyjnym napędzie.

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Tatrzański Park Narodowy udostępnia samochody na wynajem. Ile będą kosztować? 

Na razie wypożyczyć będzie można 10 aut modelu BMW i3. Usługa będzie dostępna do końca października. Samochodów należy szukać w określonych miejscach:

  • Zakopane - ul. Chałubińskiego 42 
  • Kuźnice - nieopodal stacji kolejki na Kasprowy Wierch (parking przy siedzibie TPN)
  • Palenica Białczyńska (parking TPN)

Kierowcy decydujący się na wypożyczenie auta na terenie parku mogą zdecydować się na jeden z czterech pakietów minut (np. osiem minut za 9,99 zł, 300 minut za 99,99 zł). W przypadku przekroczenia limitu system naliczać będzie opłatę. Cennik wynosi 1,29 zł za minutę jazdy. Jeśli nie wykorzysta się wszystkich minut w pakiecie, podróżujący traci je. 

Samochody elektryczne w Tatrach. Gdzie będzie można nimi dojechać? 

O ile sama idea wypożyczalni samochodów w miejscowościach turystycznych nie jest niczym przełomowym, to w tym przypadku interesujący jest fakt, że korzystający z usług będą mogli dojechać w miejsca, gdzie nie docierają inne środki transportu. Dzięki temu będzie można dojechać z ronda Jana Pawła II do Kuźnic, ale także do Palenicy Białczańskiej, gdzie znajduje się początek szlaku do Morskiego Oka. Będzie tam znajdować się wydzielone miejsce dla wynajmowanych samochodów.

Celem tego rozwiązania jest więc także odkorkowanie parkingów w popularnych miejscach. W tym roku Tatrzański PN wprowadził e-bilety parkingowe, które cieszyły się ogromną popularnością. 

Więcej o: