Zerowy PIT dla kolejnych grup. Kto skorzysta? Mateusz Morawiecki zapowiedział zmiany w programie

Wielu Polaków skorzystało na decyzji rządu o wprowadzeniu zerowego PIT-u. Jak się okazuje, rozwiązanie to niebawem zostanie umożliwione kolejnym grupom obywateli. Kto dokładnie może na tym skorzystać i kiedy zmiany wejdą w życie? Wszystkie informacje znajdują się poniżej.

Latem 2019 roku w życie wszedł zerowy PIT dla młodych. Po podpisaniu nowelizacji ustawy przez prezydenta Andrzeja Dudę, wielu młodych ludzi skorzystało na tej możliwości i wzbogaciło swój domowy budżet.

Zerowy PIT szansą dla młodych

Podczas ogłaszania zerowego PIT-u premier Mateusz Morawiecki wyjaśniał, jaki jest tego cel. - To jest projekt, który ma na celu zwiększyć szanse, poprawić perspektywy, sprawić, żeby możliwości młodych ludzi na rynku pracy były lepsze, coraz lepsze, takie jak ich odpowiedników na Zachodzie - mówił.

Zerowy PIT dla młodych osób jest szansą na zyskanie realnych pieniędzy. W przypadku takich programów, jak "500 plus" czy "Dobry start" środki trafiają na konta rodziców, a sami studenci nie są nimi objęci. Zerowa stawka PIT-u jest zatem okazją dla uczących się osób na zdobycie dodatkowych pieniędzy.

Zerowy PIT dla kolejnych grup odbiorców

Dotychczas możliwość skorzystania z zerowego PIT-u obowiązywała jedynie wobec osób z umowami zlecenie i o pracę. Niebawem rząd planuje to rozszerzyć. - Dołożymy również zerowy PIT dla stażystów, osób, które chcą rozpocząć pracę w formie stażu i zwiększyć ich motywację finansową do pracy w administracji publicznej - zapowiedział Morawiecki, cytowany przez portal www.biznesinfo.pl.

Co więcej, premier oznajmił zmiany dotyczące kwestii rekrutacji do pracy. W ich ramach pod uwagę mają być również brane zainteresowania i pasje młodych ludzi. - Wiem, że jeżeli ktoś poświęca czas na pomoc innym, działalność społeczną, na zainteresowania to jest to osoba, która ma innego rodzaju kompetencje - dodał.

Zobacz wideo Morawiecki i Kamiński zapowiadają zaostrzenie kar za podniesienie ręki na policjanta