Kraśnik może zostać "strefą wolną" od 5G. Radni poparli kontrowersyjną petycję

Radni miasta Kraśnik zagłosowali za rozpatrzeniem petycji Stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G. Znalazły się w niej postulaty m.in. w sprawie likwidacji sieci Wi-Fi w szkołach czy nakazu uczniom włączania w telefonach trybu samolotowego.

Wokół sieci 5G pojawiało się wiele teorii spiskowych, które nie znalazły potwierdzenia w badaniach naukowych. Powielane mity spowodowały jednak, że niszczono maszty sieci 5G, a w niektórych częściach Polski nowa technologia jest przyjmowana ze sporą niechęcią. Jak podał serwis krasnik.naszemiasto.pl, radni miasta przegłosowali rozpatrzenie uchwały dotyczącej sieci 5G, a także zlikwidowania Wi-Fi w szkołach. 

Kontrowersyjna petycja dotycząca 5G i sieci Wi-Fi w szkołach

W marcu bieżącego roku do urzędu miasta wpłynęła petycja Stowarzyszenia Koalicja Polska Wolna od 5G dotycząca "ochrony zdrowia mieszkańców gminy przed coraz większa ekspozycja na sztuczne pole elektromagnetyczne o coraz szerszym zakresie częstotliwości". 

Można było w niej przeczytać postulaty, aby w uchwale Rada Miasta wyraziła negatywne stanowisko wobec "wprowadzenia standardów 5G bez wcześniejszego zbadania wpływu tej technologii na zdrowie mieszkańców i działanie implantów oraz bez wdrożenia właściwego systemu monitoringu natężenia PEM (pola elektromagnetycznego - red.) w środowisku". 

W dalszej części petycji znajduje się wniosek o zlecenie zdemontowania sieci Wi-Fi w szkołach oraz nakazanie uczniom przełączania telefonów na tryb samolotowy w czasie lekcji, a także zakaz korzystania z telefonów w czasie przerw poza kilkoma wyjątkami. Twórcy petycji chcą również przeprowadzenia kampanii informacyjnej dotyczącej zagrożeń związanych z PEM. 

Zobacz wideo Przez teorię spiskową zniszczono już kilkadziesiąt masztów sieci 5G. Wiceminister: brednie i głupota

Kraśnik. Radni miasta Kraśnik zagłosowali za rozpatrzeniem petycji

We wtorek 22 września radni przegłosowali uchwałę ws. rozpatrzenia wyżej opisanej petycji. Za było dziewięciu radnych, sześciu było przeciw, natomiast trzy osoby wstrzymały się od głosu. Część z nich zwracała uwagę, że są badania potwierdzające nieszkodliwość sieci 5G, pojawiły się jednak głosy, że nowa technologia "to coś absolutnie nowego i nie wiemy, jak będzie działała na nasze organizmy i na nasze dzieci". 

Przypominamy, że wcześnie Radni Kraśnika zadecydowali, że nie uchylą ustawy o "powstrzymaniu ideologii LGBT". W konsekwencji gmina może utracić 10 mln euro wsparcia z funduszy norweskich

Więcej o: