Jacek Sasin zatrudnił makijażystkę. Wartość umowy opiewa na 10 tys. złotych

Ministerstwo Aktywów Państwowych korzysta z usług doświadczonej makijażystki. Zatrudnienie specjalistki od make-upu resort tłumaczy względami bezpieczeństwa ze względu na epidemię.

O zatrudnieniu profesjonalnej makijażystki przez MAP donosi Wirtualna Polska. Umowa ze specjalistką od make-upu została zawarta w połowie lipca i obowiązuje do końca tego roku. Wykonawcą usługi jest "Kosmetolog Mobliny. Monika Kędzierska-Tymon”. Wartość umowy opiewa na 10 tysięcy złotych. 

"Pracuję przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych, programach telewizyjnych m.in. Must be the music, TOP CHEF, Aplauz Aplauz, Splash, Hell’s kitchen oraz wielu innych. Makijaże wykonuje wysokiej jakości kosmetykami profesjonalnymi" - czytamy na stronie internetowej Kędzierskiej-Tymon.

Ministerstwo Aktywów Państwowych zatrudnia makijażystkę

Resort Jacka Sasina tłumaczy, że podpisana umowa "obejmuje przygotowanie przedstawicieli ministerstwa aktywów państwowych do wystąpień w programach telewizyjnych"

Chodzi o wykonanie, niezbędnego w takich przypadkach, profesjonalnego podkładu maskującego z zachowaniem reguł wynikających z reżimu sanitarnego. W normalnych warunkach jest on wykonywany w siedzibie stacji. A wobec obostrzeń i zagrożenia epidemicznego to na resorcie spoczywa stosowne przygotowanie 

- poinformowało Wirtualną Polskę biuro prasowe Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Zobacz wideo Sośnierz o Sasinie: Nie zazdroszczę mu, ale też nie potępiam

Jak informują urzędnicy, kwota umowy - 10 tys. zł - to nieprzekraczalny, górny limit wydatków. Pieniądze są wypłacane specjalistce po wystawieniu przez nią faktury za konkretną usługę. Do tej pory limit miał zostać wykorzystany w 30 proc. 

Kto w Ministerstwie Aktywów Państwowych korzysta z usług makijażystki?

Ministerstwo Aktywów Państwowych nie ujawniło, kto w resorcie najchętniej korzysta z usług profesjonalnej makijażystki. Zdaniem Wirtualnej Polski, na podstawie medialnej aktywności poszczególnych urzędników z kierownictwa resortu, można wskazać Jacka Sasina. Wicepremier to częsty gość stacji telewizyjnych. Drugą taką osobą w resorcie jest wiceminister Janusz Kowalski z Solidarnej Polski. 

Więcej o: