Adam Andruszkiewicz z posadą od premiera. Został sekretarzem stanu

Ministerstwo Cyfryzacji przekazało, że premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o powołaniu Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Informacja o powołaniu Andruszkiewicza pojawiła się na oficjalnym profilu resortu na Twitterze. - Adam Andruszkiewicz będzie tam kontynuował swoje dotychczasowe działania prowadzone w Ministerstwie Cyfryzacji - czytamy. Oprócz niego posadę w KPRM otrzymał również Marek Zagórski - będzie sekretarzem stanu i pełnomocnikiem rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Kim jest Adam Andruszkiewicz? Kariera polityczna, dotychczasowe doświadczenie

Adam Andruszkiewicz urodził się 30 czerwca 1990 roku i jest absolwentem stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie w Białymstoku. W 2015 roku został wybrany na przewodniczącego Młodzieży Wszechpolskiej na dwuletnią kadencję.

W tym samym roku bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła. Później jednak zdobył mandat poselski do krajowego parlamentu z list Kukiz'15. W Sejmie pełnił rolę między innymi wiceprzewodniczącego Komisji Łączności z Polakami za Granicą i wiceprzewodniczącym Polsko-Białoruskiej Grupy Parlamentarnej. W 2016 roku opuścił szeregi Młodzieży Wszechpolskiej, zaś rok później opuścił klub Kukiz'15 i wstąpił do koła poselskiego Wolnych i Solidarnych.

Wraz z nominacją na sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Andruszkiewicz opuścił WiS. W 2019 roku ponownie uzyskał mandat poselski, tym razem startując z list Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz wideo Co dalej z zawieszonymi posłami PiS? "Żadna kara nie trwa wiecznie"
Więcej o: