Levi's i Gucci otwierają lumpeksy. Ubrania z second handu sprzedadzą po okazyjnej cenie

Znane na całym świecie marki wchodzą na rynek second handów. Levi's i Gucci poinformowały, że w ich nowych sklepach będzie można kupić używane, markowe ubrania. Odzież po odpowiednim odświeżeniu będzie sprzedawana po niższej cenie.

Coraz więcej światowych marek przekonuje się do polityki zero waste. Tym razem na ekologiczne rozwiązania postawiły giganty mody, marki Gucci i Levi’s. Firmy poinformowały, że w ramach walki z marnotrawstwem oraz zanieczyszczeniem planety otworzą nowy, niespotykany dotąd w ich działalności, rodzaj sklepu.

Levi's zachęca do oddawania starych ubrań. Po odświeżeniu trafią na sprzedaż

- Dobra para dżinsów powinna być noszona przez dekady. Ostatnim miejscem, w jakim powinna się znaleźć, jest śmietnik – reklamuje swoje nowe przedsięwzięcie Levi’s.

Firma zachęca do tego, aby oddać swoje stare i zużyte jeansy do jednego ze sklepów marki. W zamian klient otrzyma kartę podarunkową na zakupy w sklepach Levi’s. Stare ubrania zostaną "profesjonalnie wyczyszczone", a następnie umieszczone na stronie SecondHand.levi.com, gdzie będą mogli je zakupić klienci po niższych cenach.

Levi’s podkreśla, że kupowanie ubrań z second handu pozwala na zmniejszenie swojego śladu węglowego o około 80 proc. To ilość dwutlenku węgla jaka jest potrzebna do naładowania smartfona 30 486 razy.

 

Gucci zaoferuje ubrania z aktualnych kolekcji

Na podobny ruch zdecydował się również włoski dom mody Gucci, który zawiązał współpracę z The Real Real. Platforma oferuje możliwość zakupu ubrań bezpośrednio od właścicieli. W internetowym sklepie będzie można kupić używane ubrania od Gucci, ale również nowe ubrania, które nie sprzedały się w aktualnej kolekcji. Gucci deklaruje, że za każde ubranie sprzedane na platformie The Real Real zasadzi jedno drzewo.

Podobnie jak w przypadku Levi’s, ubrania Gucci zostaną odświeżone oraz wystawione na sprzedaż po okazyjnej cenie.

Zobacz wideo
Więcej o: