Poczta Polska szuka pracowników sezonowych. Chce zatrudnić co najmniej 1200 osób

W związku z nadchodzącym szczytem okresu paczkowego Poczta Polska rozpoczęła sezonowe rekrutacje pracowników. W tym roku państwowa spółka planuje zatrudnić co najmniej 1200 dodatkowych pracowników.

Z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia najbliższe dwa i pół miesiąca to okres wzmożonego ruchu dla firm dostawczych oraz kurierów. Dodatkowo należy pamiętać, że z powodu pandemii koronawirusa coraz więcej osób przerzuca się na zakupy internetowe. 

Poczta Polska spodziewa się "paczkowego rekordu" w listopadzie i grudniu

"Poczta Polska spodziewa się w tegorocznym okresie przedświątecznym kolejnych rekordów obsłużonych paczek. W ubiegłym roku w okresie listopada i grudnia liczba paczek obsługiwanych stale rosła, a w rekordowym tygodniu grudnia klienci Poczty nadali o ponad 75 proc. więcej przesyłek niż średnio tygodniowo w innych okresach roku. W tym sezonie może być podobnie, a w grudniu pocztowcy spodziewają się dni, kiedy liczba paczek może przekroczyć nawet milion" - czytamy w komunikacie spółki.

Zobacz wideo „Wybory kopertowe”. Budka: Każdy, kto działał nielegalnie, odpowie za to.

Poczta Polska szuka kurierów i kierowców 

Aby uniknąć przeciążenia w newralgicznym momencie, Poczta Polska zatrudni dodatkowo co najmniej 1200 osób, aby sprawnie doręczać przedświąteczne e-zakupy. W tym roku państwowa spóła szuka przede wszystkim osób zainteresowanych współpracą na umowy zlecenia do pracy w sortowniach, doręczaniu przesyłek oraz kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów o ładowności do 3,5 tonu oraz powyżej 3,5 tony

- Poczta Polska dąży do usprawnienia obsługi zakupów robionych w ostatnich miesiącach roku. Spodziewamy się, że w ramach tegorocznego szczytu przedświątecznego doręczymy rekordową liczbę przesyłek. Wynika to z faktu, że coraz więcej Polaków robi zakupy świąteczne w e-sklepach - powiedział dyrektor pionu kapitału ludzkiego w Poczcie Polskiej Marek Makuch. 

Więcej o: