Zygmunt Solorz ma koronawirusa. Miliarder pracuje w trybie zdalnym

Zygmunt Solorz otrzymał pod koniec ubiegłego tygodnia pozytywny wynik na koronawirusa. Właściciel Polsatu czuje się dobrze i przechodzi chorobę bezobjawowo.

Jak podaje cytowany przez Polsat News Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Zygmunta Solorza, osoby z otoczenia miliardera otrzymały negatywny wynik na obecność koronawirusa. Właściciel Polsatu przechodzi chorobę bezobjawowo, pracę wykonuje standardowo w trybie zdalnym. Do normalnego trybu pracy wróci w najbliższym czasie. 

Zobacz wideo Czy dojdzie do załamania systemu ochrony zdrowia? „Ogniskowo ono już występuje”

Zygmunt Solorz. Czym zajmuje się miliarder?

Zygmunt Solorz od lata znajduje się w gronie najbogatszych Polaków. Biznesmen jest właścicielem Cyfrowego Polsatu, którego posiada pakiet większościowy w postaci 56,95 proc. akcji. Aktualnie ich wartości wynosi ponad 9,5 mld zł. Do Cyfrowego Polsatu należą m.in. Polsat, sieć Plus oraz Netia. Dodatkowo Solorz posiada także 60 proc. akcji Zespołu Elektrowni Pątnów Adamów Konin. Są one wyceniane na 300 mln zł. 

Jak wynika z rankingu Forbesa, właściciel Polsatu znalazł się na 11. miejscu wśród osób, które najbardziej wzbogaciły się w czasie pandemii koronawirusa. W ciągu kilku miesięcy Zygmunt Solorz zyskał 381 mln zł, dzięki czemu jego majątek wzrósł do 12,4 mld zł. Najbardziej zyskał dzięki wzrostom akcji Cyfrowego Polsatu na GPW. Obecnie kosztują 26,35 zł. 

>>> Dowiedz się więcej: Solorz zdetronizowany. Nie jest już największym inwestorem na GPW, wyprzedził go właściciel Dino

Więcej o: