Solorz zdetronizowany. Nie jest już największym inwestorem na GPW, wyprzedził go właściciel Dino

Zygmunt Solorz nie jest już największym inwestorem jednostkowym na GPW, poinformował "Puls Biznesu". Wyprzedził go właściciel sieci dyskontów Dino.

W trakcie wtorkowej sesji Tomasz Biernacki, właściciel sieci Dino Polska, stał się największym inwestorem indywidualnym na Giełdzie Papierów Wartościowych, informuje "Puls Biznesu". Wyprzedził tym samym Zygmunta Solorza. Właściciel większościowego pakietu Cyfrowego Polsatu musiał ustąpić po latach dominacji. 

Zobacz wideo Studio Biznes odc. 43

Zygmunt Solorz wyprzedzony przez właściciela sieci Dino

Solorz oprócz pakietu większościowego w Cyfrowym Polsacie jest w posiadaniu 23 procent akcji (kontrolowanej przez CP) Netii oraz takiego samego pakietu akcji Asseco Poland. To jednak nie wystarczyło na pokonanie Tomasza Biernackiego, który założył sieć Dino i jest posiadaczem 51 proc. akcji spółki. Jej wycena podczas wtorkowej sesji pierwszy raz przekroczyła 20 mld złotych. Tym samym pakiet Biernackiego osiągnął wartość 10,32 mld złotych. To o 60 mln złotych więcej niż wynosi portfel Zygmunta Solorza.

To relatywnie nieduża kwota, a wycena spółek podlega zmianom, więc sytuacja będzie dynamiczna, podkreśla "PB". Gazeta dodaje, że "nie ma jednak wątpliwości, że przynajmniej przez jakiś czas korespondencyjny pojedynek toczyć będą właśnie Tomasz Biernacki z Zygmuntem Solorzem oraz ich spółki: Dino Polska i Cyfrowy Polsat". 

Tomasz Biernacki swoją firmę założył w 1999 roku. Na debiut giełdowy musiał czekać 11 lat. Firma dynamicznie się rozwija i pod koniec 2019 roku miała już 1218 sklepów (Biedronka ma ich 3 tys.). Mimo tak dużego komercyjnego sukcesu udaje mu się trzymać w cieniu, a swoje życie i wizerunek utrzymuje w tajemnicy. Więcej na temat Dino i Biernackiego pisaliśmy na łamach naszego portalu na początku bieżącego roku.

Więcej o: