Godziny dla seniorów nie tylko w sklepach i aptekach. Poczta Polska i banki również wprowadzą udogodnienia

Godziny dla seniorów obowiązywać będą nie tylko w sklepach, aptekach i drogeriach, ale także w placówkach Poczty Polskiej oraz w niektórych bankach.

Od czwartku 15 października ponownie obowiązywać będą godziny dla seniorów. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-12:00 w sklepach, aptekach oraz drogeriach obsługiwane będą osoby powyżej 60. roku życia. 

Zobacz wideo Sasin mówi o braku woli pracy części lekarzy. Arłukowicz: To jest skandal

Godziny dla seniorów. Gdzie nie obowiązują? 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami godziny dla seniorów nie będą dotyczyć galerii handlowych. W tych godzinach będziemy obsłużeni w sklepach odzieżowych, meblowych bądź budowlanych. O takie rozwiązanie apelowali pracownicy budowlani, dla których kwietniowe godziny dla seniorów były poważnym utrudnieniem. 

Mimo braku takiej konieczności, coraz więcej instytucji decyduje się wprowadzić rozwiązania mające ochronić zdrowia osób starszych. RMF FM informuje, że od 15 października godziny dla seniorów obowiązywać będą w placówkach Poczty Polskiej

Godziny dla seniorów również w niektórych bankach 

Podobnie jak miało to miejsce pół roku temu, podobne udogodnienia dla osób starszych wprowadzają także banki. Jak podaje tvn24.pl, Santander Bank Polska wprowadzi od 15 października pierwszeństwo obsługi seniora w pierwszej godzinie otwarcia oddziałów. Na oficjalne rozporządzenie w tej sprawie czekają także Getin Bank oraz Bank Millenium. Oba banki przygotują prawdopodobnie rozwiązania dla seniorów - Natomiast już teraz uczuliliśmy pracowników naszych oddziałów, by w miarę możliwości seniorzy byli obsługiwani w pierwszej kolejności - przekazała Iwona Jastrzębska rzecznik prasowa banku. 

Decyzję w sprawie godzin dla seniorów nie podjęło jeszcze kilka banków, w tym Pekao oraz BNP Paribas. W przypadku tego drugiego decyzja ma zapaść w ciągu kilku dni

Więcej o: