Halina Szymańska otrzyma nową posadę. "Ma wspomóc ministra Pudę"

Była szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska ma zostać szefową Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - informuje Wirtualna Polska. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki.

Halina Szymańska kierowała kancelarią Andrzeja Dudy od 2017 roku. Robiła to do października 2020 roku, kiedy została odwołana ze stanowiska. Okazuje się jednak, że nie musi się obawiać o swoją zawodową przyszłość, ponieważ premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o tym, że pokieruje ona Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - pisze WP

Kim jest Halina Szymańska? Została wiceprezeską ARIMR, gdy PiS doszło do władzy

Szymańska była związana z ARIMR. W latach 2006-2008 zarządzała oddziałem regionalnym na Pomorzu Zachodnim, a po tym, jak Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy, została wiceprezeską tej instytucji i pełniła tę funkcję do 2017 roku. Obsadzenie jej na stanowisku szefowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma pomóc nowemu ministrowi rolnictwa. Grzegorz Puda nie należy do środowiska rolniczego, a jego nominacja została przez wielu rolników potraktowana jako zniewaga. Mówiła o tym m.in. była posłanka Samoobrony Renata Beger, która stwierdziła: "Co to za minister, który nigdy w życiu nie wyhodował żadnego zwierzaka?".

- Halina Szymańska już wcześniej blisko współpracowała z Dworczykiem i Morawieckim. Nie kokietuje, to typowy urzędnik, który skupia się na swojej pracy, a nie na występach medialnych. [...] Szymańska ma wspomóc ministra Pudę, to również sygnał współpracy między Morawieckim a Dudą - powiedział w rozmowie z WP anonimowy informator.

Zobacz wideo Kosiniak-Kamysz: W koszmarach mi się nie śniło, żeby tak wielu polityków PO głosowało za Jarosławem Kaczyńskim
Więcej o: