Wojsko oddaje flety, puzony i inne instrumenty muzyczne. Wnioski można składać do 6 listopada

Wojsko rozdaje nieużywany sprzęt. Część już została wydana. Na właścicieli czekają jeszcze m.in. flety, puzony oraz inne instrumenty muzyczne. Wnioski o przekazanie sprzętu można składać do 6 listopada.

Jak informuje "Rzeczpospolita", wojsko ma możliwość przekazania "mienia Skarbu Państwa niewykorzystywanego w Siłach zbrojnych". Prawo to sankcjonuje  art. 91 ustawy z 10 lipca 2015 r. o Agencji Mienia Wojskowego oraz rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej z 10 maja 2018 r. w sprawie przekazywania mienia ruchomego Skarbu Państwa będącego we władaniu jednostek organizacyjnych podległych Ministrowi Obrony Narodowej lub przez niego nadzorowanych. 

Sprzęt można przekazać w formie wspierania partnerów społecznych przez ministra obrony narodowej. Armia jest w trakcie korzystania z tej możliwości i wciąż zostało jej do przekazania sporo przedmiotów. 

Zobacz wideo "Minister Niedzielski zachowuje się jak generał, który wie, że ma kiepską armię"

Wojsko rozdało już m.in. łodzie czy konie wierzchowe

W tym roku ogłoszono sześć postępowań na nieodpłatne przekazanie mienia. Cztery z nich zostały już zakończone i przekazano w nich m.in. pojazdy, łodzie, konie wierzchowe, kuchnie polowe, elementy umundurowania, noże spadochronowe i bagnety ćwiczebne. Trafiły do organizacji strzeleckich i obronnych, jak fundacja "Combat Alert" czy "Legia Akademicka. 

Armia ma do rozdania jeszcze instrumenty muzyczne i noże

Do rozstrzygnięcia wciąż pozostały dwa postępowania. Oferowane w nich są m.in. flety, puzony, rogi, trąbki i tuby. Instrumenty muzyczne są jednak dość mocno zużyte, gdyż niektóre z nich powstały niemal pół wieku temu. Do rozdania pozostały także radiotelefony. Wnioski o przekazanie mienia można składać do 6 listopada. Dokumenty należy przekazać do biura do spraw Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej. 

Więcej o: