Chiński Dzień Singla okazją do tanich zakupów. Największe sklepy internetowe przygotowują sporo zniżek

11 listopada to nie tylko Dzień Niepodległości ważny dla Polaków, ale też chiński Dzień Singla. Od lat dzień osób żyjących w pojedynkę jednym z największych świąt handlowych na świecie. Nie inaczej będzie w tym roku.

W 1993 roku, studenci z Uniwersytetu Nanking w Chinach, postanowili stworzyć święto, które będzie przeciwwagą dla Walentynek. Wybrali dzień 11 listopada (11.11), jako że cyfra 1 reprezentuje w Chinach stan wolny.

Chiński Dzień Singla jednym z największych świąt handlowych

Handlowcy i analitycy szybko wyczuli potencjał, jaki niesie ze sobą to święto. Coraz szybciej przybierający na znaczeniu dzień, był okazją do zaoferowania wielu kuponów rabatowych i zniżek dla swoich klientów. Początkowo był on obchodzony przez ogromny, chiński sklep internetowy Alibaba. Obecnie, obchodzą go również tacy giganci jak AliExpress, Amazon czy GearBest. W Europie święto to jest coraz bardziej popularne. Jak się okazuje, również Polacy coraz chętniej korzystają z niższych cen.

Co roku padają nowe rekordy sprzedaży

W 2019 roku klienci w Dniu Singla wydali łącznie 38,4 mld dolarów. To prawie o jedną czwartą więcej niż rok wcześniej - podaje "Rzeczpospolita". - Wśród państw Unii Europejskiej Polska była w ubiegłym roku drugim rynkiem, jeśli chodzi o kupujących podczas tego dnia  - mówi, cytowany przez "Rzeczpospolitą", Gary Topp, dyrektor operacyjny na Europę Środkowo-Wschodnią w AliExpress. Dodaje też, że dostawa zamówionych produktów potrwa maksymalnie 3 dni, dzięki dodatkowym inwestycjom w usprawnienie logistyki w tym trudnym okresie.

Polacy kupują na AliExpress

Znacznie bardziej popularnym serwisem niż chiński Alibaba jest w Polsce platforma AliExpress. Sklep ten przygotowuje się na chiński Dzień Singla i od dawna planuje duże rabaty i wyprzedaże. Cała akcja została nazwana Międzynarodowym Festiwalem Zakupów i rozpocznie się wspomnianego już, 11 listopada o godzinie 9:00 i zakończy 13 listopada, również o 9:00.

Zobacz wideo Aplikacje, które pomogą oszczędzać na zakupach
Więcej o: