Przerwy techniczne w kilku bankach. Może nie działać m.in. bankowość mobilna lub wypłaty z bankomatów

Ten weekend obfituje w przerwy techniczne w bankach. Kilka z nich ogłosiło, że w nocy z niedzieli na poniedziałek mogą wystąpić problemy z dostępem m.in. do bankowości internetowej. Gdzie i jakich problemów możemy się spodziewać?
Zobacz wideo Czy „darowanie długów” jest realnym pomysłem na światowe zadłużenie?

W ten weekend możemy spodziewać się problemów z dostępem do bankowości internetowej, połączeniem z infolinią lub wypłatą gotówki w kilku dużych bankach. Szczęśliwie wszystkie przerwy techniczne realizowane są nocą, gdy mniej klientów korzysta z bankowości. 

Przerwy w nocy 14/15 listopada

Przerwa techniczna w nocy z soboty na niedzielę została zaplanowana m.in. w ING Banku Śląskim, gdzie między północą a 1:00 w nocy nie będą działać płatności kartą w sklepach, w internecie, wpłaty i wypłaty z bankomatów, a także płatności 3DSecure. Prace będą prowadzone do 5:30 nad ranem, dlatego w tym czasie mogą wystąpić problemy m.in. z aktywacją karty i zmianą PIN-u, zmianą limitów czy zastrzeżeniem karty w aplikacji Moje ING mobile.

Z bankowości internetowej ani aplikacji mobilnej banku nie skorzystają również klienci Santander Consumer Banku w godzinach od 23:00 w sobotę do 6:00 w niedzielę. 

Przerwy w nocy 15/16 listopada

Jednym z największych banków, który zaplanował przerwę techniczną na noc z niedzieli na poniedziałek, jest Pekao. Od północy do godziny 2:00 w poniedziałek nie będzie można zalogować się do serwisu Pekao24 i PeoPay. Nie będą działać też usługi maklerskie. Między godz. 2:00 a 5:30 w poniedziałek mogą nie działać również karty wielowalutowe i Visa Debit Gold.

Utrudnień w nocy z niedzieli na poniedziałek mogą spodziewać się również klienci ING Banku Śląskiego, gdzie między 1:00 a 2:00 nie będą działać wypłaty z bankomatów Planet Cash i ING korzystając z karty płatniczej. W takiej sytuacji ratunkiem będzie wypłata przy użyciu BLIK-a.

Ponadto klienci Volkswagen Banku mogą spodziewać się utrudnień w realizowaniu płatności kartą w godzinach 14:30-19:00 w niedzielę.

Więcej o: