Koronawirus. Bill Gates wróży rewolucję w trybie pracy. Ponad połowa podróży służbowych zniknie

Bill Gates twierdzi, że pandemia koronawirusa bezpowrotnie zmieni niektóre kwestie związane z pracą - Ponad 50 proc. podróży służbowych zniknie. Czas spędzony w biurze skróci się natomiast o ponad 30 proc. - przewiduje współwłaściciel Microsoftu.

Pandemia koronawirus ma ogromny wpływ nie tylko na gospodarkę, ale także funkcjonowanie całego świata. Współwłaściciel Microsoftu twierdzi, że ostatnie miesiące bezpowrotnie zmieniły tryb pracy. 

Bill Gates: 50 proc. podróży służbowych zniknie

Podczas konferencji Dealbook zorganizowanej przez "New York Times" Gates stwierdził, że koronawirus zasadniczo zmieni sposób, w jaki ludzie podróżują i prowadzą interesy, nawet po zakończeniu pandemii.

Przewiduję, że ponad 50 proc. podróży służbowych zniknie. Czas spędzony w biurze skróci się natomiast o ponad 30 proc.

- stwierdził współwłaściciel Microsoftu. 

Według Gates podróże służbowe, podczas których istotne będzie, aby polecieć samolotem w celu bezpośredniego spotkania z kimś nie będzie czymś standardowym. Firmy będą decydować się na takie spotkania tylko w indywidualnie określonych przypadkach. Jeśli chodzi o czas spędzony w biurze, to wiele przedsiębiorców zdecyduje się na skrajne rozwiązania, wprowadzając 100 proc. możliwość pracy zdalnej.

Zobacz wideo Rozmowa z Aleksandrą Smyczyńską z Innogy Polska (13.11)

Gates krytycznie o działaniach amerykańskiego rządu w walce z pandemią

Miliarder bardzo często w ostatnich miesiącach wypowiadał się na tematy związane z pandemią koronawirusa. W październiku tego roku skrytykował działania amerykańskiego rządu za brak jasnych komunikatów w sprawie pandemii

- Nasza [Stanów Zjednoczonych - przyp. red.] odpowiedź pod wieloma względami nie była zbyt dobra. A mogliśmy oczekiwać, że będzie dobra. To kwestia czysto techniczna, a nie polityczna. Większość rządów korzysta z rad swoich naukowców i ich słucha. Nie podważają ich i nie atakują - stwierdził Gates w rozmowie z CNBC. 

Więcej o: