Czy będzie lockdown? Rzecznik rządu odpowiada. Wyjaśnia też, co z nauką zdalną

Dane, które do nas spływają, potwierdzają, że zaostrzanie obostrzeń w najbliższych dniach nie będzie potrzebne, a na pewno nie w tym tygodniu - powiedział we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller. Decyzja ws. dalszej nauki zdalnej powinna zapaść pod koniec tego lub w przyszłym tygodniu.

Rzecznik rządu powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że pod koniec bieżącego tygodnia widoczne będą efekty wszystkich wprowadzonych ostatnio obostrzeń.

>>> Zobacz też: Od poniedziałku z informacją o kwarantannie dzwoni automat. GIS ponadto uruchamia infolinię

Pytany o ewentualny pełny lockdown, oświadczył, że dane, które obecnie spływają, nie dają uzasadnienia, by wprowadzić obecnie kolejne ograniczenia.

Te dane, które do nas spływają, potwierdzają, że dalszy krok w najbliższych dniach nie będzie potrzebny, a na pewno nie w tym tygodniu

 - podkreślił Müller.

Jeden z twórców szczepionki na COVID-19 twierdzi, że świat wróci do normalności zimą kolejnego roku Pandemia koronawirusa. Twórca szczepionki mówi, kiedy świat wróci do normalności

Lockdown na Boże Narodzenie?

Rzecznik rządu pytany, czy w przypadku Świąt Bożego Narodzenia rozważany jest punktowy lockdown, wyraził nadzieję, że w oparciu o obecne dane takie działania nie będą konieczne.

Liczymy, że obecne obostrzenia przyniosą efekty, one już przynoszą efekty. Nie będziemy zachęcać do tego, aby się przemieszczać pomiędzy miastami, ale też raczej nie będziemy tego zakazywać"

- dodał Mueller.

Pfizer ogłosił, że jego szczepionka ma ponad 90 proc. skuteczność Prof. Gut: Szczepienia na COVID będzie trzeba powtarzać co trzy lata

Co z nauką zdalną?

Pytany z kolei o ewentualne przedłużenie nauki zdalnej powiedział, że na tym etapie podtrzymana zostaje decyzja o nauce zdalnej do 29 listopada.

Będziemy decyzję zapewne podejmować pod koniec tego tygodnia, przyszłego, do kiedy ten stopień nauki zdalnej przedłużać, lub nie przedłużać. Tutaj decyzji jeszcze nie ma, ale one lada dzień zapadną

- powiedział rzecznik rządu. (PAP, Monika Zdziera)

***

"Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl 

>>> Zobacz też: Adam Niedzielski komentuje zarzuty ws. małej liczby testów i "odgórnej regulacji" danych: To absurdalne

 

Więcej o: