Będzie kolejny odcinek A2. GDDKiA rozpisała przetarg na fragment Siedlce-Biała Podlaska

GDDiKA szuka wykonawców budowy nowego odcinka z Siedlec do Białej Podlaskiej. Pierwsi kierowcy mają przejechać nową część autostrady A2 w 2025 r.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawców budowy ponad 63 kilometrów autostrady A2 na wschód od Warszawy. Dziś do publikacji skierowane zostało czwarte, ostatnie ogłoszenie.

Zobacz wideo Czy w Polsce budujemy drogi drożej niż w Europie? Rzecznik GDDKiA odpowiada

Gdzie będzie przebiegał nowy odcinek autostrady A2?

Przetarg dotyczy zaprojektowania i budowy ostatniego około 18-kilometrowego fragmentu A2 pomiędzy rejonem miejscowości Malinowiec a węzłem Łukowisko.

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podkreślił znaczenie węzła Łukowisko, który połączy autostradę A2 z międzynarodową drogą Via Carpatia. Przetargi w sprawie budowy odcinka autostrady A2 z Siedlec do Białej Podlaskiej ogłaszano systematycznie od początku listopada. Ich zwycięzcy zaprojektują i wybudują trasę. Jak powiedział dyrektor warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad Jarosław Wąsowski, wszystkie odcinki będą miały taki sam standard.

Jak będzie wyglądał planowany fragment autostrady?

Cały fragment autostrady A2 z Siedlec w województwie mazowieckim do Białej Podlaskiej leżącej w województwie lubelskim będzie drogą dwujezdniową o dwóch pasach ruchu w każdą stronę z rezerwą pod trzeci pas. W ramach projektu powstaną także urządzenia ochrony bezpieczeństwa oraz urządzenie ochrony środowiska, a także drogi serwisowe, obiekty inżynieryjne, takie jak wiadukty, zjazdy i przejścia dla zwierząt.

Rozpoczęcie zasadniczych prac jest planowane w 2022 roku, a pierwsi kierowcy pojadą autostradą A2 z Siedlec do Białej trzy lata później. Pierwsze pojazdy na nowej autostradzie zobaczymy zatem w 2025 r.

Więcej o: