Były minister Skarbu Państwa w rządzie Szydło ma nową pracę. W czeskiej spółce należącej do Orlenu

Dawid Jackiewicz dostał pracę w czeskiej spółce należącej do Orlenu - podaje Onet. Wcześniej był ministrem Skarbu Państwa w rządzie Beaty Szydło. Pełnił tę funkcję tylko przez 10 miesięcy.

Dawid Jackiewicz pracuje w Unipetrolu, czeskiej spółce paliwowej, która od dwóch lat należy do Orlenu - informuje Onet. Przedsiębiorstwo jest jedynym przetwórcą ropy naftowej u naszego sąsiada, do którego należą dwie rafinerie oraz największa w Czechach sieć stacji benzynowych "Benzina".

Dawid Jackiewicz ma nadzieję na powrót byłych posłów PiS do partiiJackiewicz o Hofmanie i kolegach: Mam nadzieję, że wrócą do PiS

Były minister Skarbu Państwa jest także wiceprezesem Instytutu Jana Olszewskiego oraz Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych.

Pół miliona zł. Tyle za kierowanie Grupą Lotos przez 5 miesięcy zarobił znajomy Adama HofmanaPół miliona zł. Tyle za kierowanie Grupą Lotos przez 5 miesięcy zarobił znajomy Adama Hofmana

Zobacz wideo Janusz Kaczmarek: zatrzymanie byłego prezesa Lotosu mogło być przestępstwem

Dawid Jackiewicz - kim jest?

Kim jest Dawid Jackiewicz? Od 16 listopada 2015 do 15 września 2016 roku był szefem likwidowanego ministerstwa Skarbu Państwa w rządzie Beaty Szydło.

Oficjalnie stracił stanowisko, bo wykonał powierzone mu zadania, jednak według nieoficjalnej wersji mogło chodzić o zatrudnianie znajomych - twierdzi Onet.

Wcześniej Jackiewicz był europosłem. Po wygranych wyborach przez PiS w 2015 roku zrezygnował z pracy w Parlamencie Europejskim na rzecz pracy w ministerstwie. Po odejściu z rządu nie otrzymał propozycji pracy w żadnej z państwowych spółek czy instytucji. W 2018 roku polityk chorował na raka. Po aferze z nagrodami w rządzie Beaty Szydło, mimo trudnej sytuacji - choroby i braku pracy - przelał na konto Fundacji "Dzieciom - Zdążyć z pomocą" 5600 zł, które pochodziły z nagród otrzymanych w 2016 roku, kiedy zasiadał w fotelu ministra.

Więcej o: