Forum Ekonomiczne opuszcza Krynicę. Koniec prawie 30-letniej tradycji

Forum Ekonomiczne po 28 latach opuszcza Krynicę-Zdrój. W ramach przetargu wkrótce wyłoniona zostanie nowa lokalizacja polskiego kongresu gospodarczego.

Forum Ekonomiczne było organizowane w Krynicy-Zdrój od 1992 roku. Jak informuje Interia, wieloletnia umowa pomiędzy Instytutem Studiów Wschodnich  a województwem małopolskim i miastem Krynica-Zdrój wygasła w tym roku. Organizatorzy zdecydowali się wybrać inne miejsce jako lokalizację Forum w przyszłym roku. 

Zobacz wideo Kogo dotknie ograniczenie ulgi abolicyjnej?

Forum Ekonomiczne żegna się z Krynicą-Zdrój. Nową lokalizacją Karpacz lub Wrocław? 

Fundacja Instytut Studiów Wschodnich rozpoczęła poszukiwania podmiotów zainteresowanych organizacją wydarzenia. Mimo że zgłosił się wieloletni organizator, to po przeanalizowaniu ofert Komisja Przetargowa zdecydowała, że do dnia 25 stycznia negocjować będzie z konsorcjum, na którego czele stoi województwo dolnośląskie. Nowymi lokalizacjami będą więc prawdopodobnie miasta Karpacz lub Wrocław.

Jeśli negocjacje nie zakończą się powodzeniem, do gry wkroczyć może województwo wielkopolskie z Poznaniem i Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Poza województwem małopolskim i Krynicą-Zdrój odrzucono także województwo zachodniopomorskie z Pobierowem.

Forum Ekonomiczne z powodu koronawirusa odbyło się w Karpaczu

Forum Ekonomiczne odbyło się w Krynicy-Zdrój 27 razy. Po raz pierwszy tradycja została przerwana w bieżącym roku. Z powodu dużej liczby przypadków COVID-19 powiat nowosądecki, w którym znajduje się Krynica-Zdrój został zakwalifikowany do tzw. czerwonej strefy. W związku z tym Forum musiało zostać przeniesione do Karpacza. Ostatecznie odbyło się ono 8-10 września w Hotelu Gołębiewski.

Więcej o: