Lot do domu Dreamlinerem. Narodowy przewoźnik wysyła po Polaków na Wyspy największą maszynę

Tuż przed wprowadzeniem zakazu lotów z Wielkiej Brytanii do Polski LOT wysyła po Polaków największy samolot, jaki posiada. Dzięki temu do ojczyzny na święta będzie mogło wrócić nawet blisko 300 rodaków.

Popołudniowy rejs z Warszawy do Londynu LOT wykona największym samolotem, jaki posiada. Po rodaków na Wyspy uda się bowiem Boeingiem 787-9 Dreamliner - maszyna może zabrać na pokład aż 294 pasażerów.

Wcześniej Piotr Müller, rzecznik rządu, informował, że ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa, która według ekspertów może być znacznie bardziej zaraźliwa.

- Czekamy na decyzje rządu ws. lotów z Wielkiej Brytanii do Polski. Na tę chwilę mogę przekazać, że dziś mamy zaplanowane dwa loty z Warszawy do Londyn-Heathrow. Pierwszy rejs odbył się rano, a na lot popołudniowy podstawimy Boeinga 787-9 Dreamliner - poinformował rzecznik spółki Krzysztof Moczulski cytowany przez TVN24.pl.

Wielka Brytania. Odkryto nowy szczep koronawirusa. Kraje UE reagują

Na początku minionego tygodnia Wielka Brytania poinformowała o odkryciu nowego szczepu koronawirusa. W reakcji na informację Holandia zablokowała loty z Wielkiej Brytanii przynajmniej do początku nowego roku.

Podobną decyzję podjęły władze Belgii i Niemiec, wprowadzenie zakazu jest niemal pewne również przez Niemcy.

Czytaj też: Nowy szczep koronawirusa. Boris Johnson zwołał posiedzenie sztabu kryzysowego

Zobacz wideo „Cel redukcji emisji CO2 sam się nie wykona. Potrzeba olbrzymich inwestycji”

Niektóre linie lotnicze nie zwrócą pieniędzy za bilety

Jak podaje rp.pl, mimo wprowadzenia obostrzeń niektóre linie lotnicze nie zamierzają oddawać pieniędzy osobom, które zakupiły bilety lotnicze w najbliższych terminach. W zamian proponują vouchery lub możliwość podróży w innym terminie.

Ryanair, najpopularniejszy przewoźnik na linii Londyn - Polska, w wydanym oświadczeniu stwierdza, że "w przypadku lotów do / z Wielkiej Brytanii w nadchodzących dniach (od 20 do 24 grudnia), które są zakazane na mocy przepisów wprowadzonych przez rządy krajów UE, wszyscy klienci, których to dotyczy, otrzymają powiadomienie e-mailem i zaoferowane im będą alternatywy, w tym bezpłatne przeniesienie rezerwacji lub zwroty kosztów, jeśli sobie tego życzą". Darmowa rezerwacja możliwa będzie na termin do 15 marca.

Więcej o: