Browar Braniewo sprzedany przez grupę Żywiec. Trafi w ręce właściciela marki Łomża

Van Pur i Grupa Żywiec podpisały umowę sprzedaży Browaru Braniewo, po tym jak UOKiK wydał zgodę na przejęcie firmy oraz praw do marek "Kuflowe", "Braniewo" oraz "Jasne, że Pełne".

Van Pur jest jednym z największych producentów piwa w Europie Środkowo Wschodniej, a obecne możliwości produkcyjne firmy to niemal 5 mln hektolitrów piwa rocznie. Dzięki przejęciu Browaru Braniewo, wzrosną do prawie 6 mln. 

Zobacz wideo „Cel redukcji emisji CO2 sam się nie wykona. Potrzeba olbrzymich inwestycji”

Van Pur przejął Browar Braniewo 

Widzimy znaczny potencjał, zarówno w kontekście marek Browaru Braniewo, jak i mocy produkcyjnych, dzięki którym potencjał produkcyjny browarów należących do Van Pur wzrośnie do prawie 6 mln hektolitrów rocznie. To dla nas wielki sukces i cieszymy się, że w tych nietypowych czasach, nasza firma może nieustannie się rozwijać, szukając nowych rozwiązań na rodzimym rynku - powiedziała prezes Van Pur Jagoda Iwańczuk. Iwańczuk dodała, że przejęcie od Grupy Żywiec Browaru Braniewo to nie tylko kolejny krok w rozwoju firmy, ale także możliwość utrzymania miejsc pracy i inwestycja na krajowym rynku

W październiku obie strony podpisały list intencyjny, natomiast w poniedziałek, 21 grudnia, po wydaniu zgody przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nastąpiło oficjalne przejęcie spółki przez Van Pur. Zgodnie z planem, udało się zrealizować formalności jeszcze w grudniu br., zaznaczono.

Van Pur. Jakie inne marki piw posiada nowy właściciel Browaru Braniewo? 

Van Pur jest jednym z czołowych polskich producentów piwa obecnym na rynku od 1989 roku. Firma posiada 5 browarów zlokalizowanych w Łomży, Rakszawie, Jędrzejowie, Zabrzu oraz Koszalinie. Kluczową marką spółki jest Łomża, w portfolio znajdują się także Cortes, Karpackie, Brock, Śląskie i Halne. Van Pur specjalizuje się także w produkcji marek własnych. Jest również jednym z czołowych eksporterów piwa za granicę.

Więcej o: