Reuters: Allegro kupi 3 tysiące automatów paczkowych. Szykuje się do otwarcia własnej sieci?

Według ustaleń Reutersa, Allegro chce złożyć zamówienie na dostawę 3 tysięcy automatów na przesyłki. Pierwsze z nich mają trafić do firmy już na początku przyszłego roku. Wygląda więc na to, że platforma chce na poważnie zabrać się również za dostarczanie nam paczek.
Zobacz wideo PlayStation czy Xbox? Zwycięzca jest inny. Oto najlepsze konsole w historii

Paczkomaty InPost to jeden z najwygodniejszych sposobów na odbieranie zakupów zrobionych na Allegro. Nic dziwnego, że usługa cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników platformy e-commerce. Wygląda jednak na to, że Allegro na poważnie zabrało się za tworzenie sieci własnych automatów do odbioru przesyłek.

Reuters: Allegro zamawia 3 tys. automatów

Pod koniec listopada Allegro potwierdziło (nieoficjalne informacje "BI"), że firma ma w planach budowę własnej sieci skrytek na paczki. Teraz - jak wynika z doniesień agencji Reutera - Allegro wysłało zapytania ofertowe na dostawę 3000 takich maszyn do kilku firm - m.in. DHL oraz InPostu.

Według źródeł agencji, pierwsze takie automaty mają trafić do Allegro w marcu, a do końca przyszłego roku rękach przedsiębiorstwa ma znaleźć się połowa zamówionych maszyn. Allegro nie skomentowało jednak informacji o planach.

O ile oczywiście doniesienia są prawdziwe, Allegro najpewniej na poważnie rozważa budowę całej sieci automatów. Może mieć to związek z coraz większym zapotrzebowaniem rynku na przesyłki do paczkomatów InPost. Co prawda, ich sieć się powiększa, jednak w przyszłym roku mogą trafiać do nich również paczki m.in. z Amazonu, co może być sporym obciążeniem.

Wcześniej mówiło się, że takie plany mogą być jedynie kartą przetargową Allegro w negacjach dotyczących zakupu firmy InPost. Oczywiście niewykluczone, że tak właśnie jest. Mimo wszystko niebawem na chodnikach polskich miast i tak mogą stanąć automaty z pomarańczowym logo najpopularniejszej nad Wisłą platformy e-commerce.

Więcej o: