"Tygodnik Powszechny" znika z Wiślnej. Archidiecezja Krakowska wypowiedziała umowę najmu

- Archidiecezja Krakowska wypowiedziała nam dziś umowę najmu pomieszczeń przy Wiślnej 12 - poinformował w poniedziałek "Tygodnik Powszechny". Krakowski adres był zajmowany przez redakcję "Tygodnika" od 76 lat.

"Tygodnik Powszechny" został założony 76 lat przez księdza kardynała Adama Stefana Sapiehę. Na jego łamach publikowały takie osoby jak m.in. Stefan Kisielewski, Józefa Hennelowa Leopold Tyrmand, Karol Wojtyła, Leszek Kołakowski, Stanisław Lem, Czesław Miłosz czy Jerzy Pilch.

W ostatnich latach w "Tygodniku" można czytać teksty m.in. Anny Dziewit-Meller, Beaty Chomątowskiej, Pauliny Wilk, Szymona Hołowni czy Rafała Wosia. Redaktorem naczelnym "TP" jest Piotr Mucharski, natomiast redaktorem seniorem charakterystyczny ks. Adam Boniecki. Po 76 latach Archidiecezja Krakowska postanowiła wymówić redakcji zajmowany lokal, o czym "Tygodnik Powszechny" poinformował w komunikacie. Do zmiany adresu ma dojść na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy.

- Wiślna 12, adres niezwykle dla nas ważny i symboliczny, stanowiący kulturowe dziedzictwo kilku pokoleń redaktorek i redaktorów oraz autorek i autorów "Tygodnika", adres ważny dla Czytelniczek i Czytelników, jest jednak tylko adresem. Niebawem znajdziemy kolejne miejsce, w którym będzie biło serce naszej redakcji - powiedział Jacek Ślusarczyk, prezes spółki Tygodnik Powszechny.

"Tygodnik Powszechny" zmienia adres

Jak dodał prezes Fundacji Tygodnika Powszechnego Aleksander Kardyś, przeniesienie siedziby redakcji, wydawnictwa i Fundacji Tygodnika Powszechnego z zabytkowej kamienicy w centrum Starego Miasta do nowego miejsca ma stworzyć lepsze możliwości korzystania z nowoczesnych technologii infrastrukturalnych i komunikacyjnych, a przy tym, zapewne, pozwoli zaoszczędzić na kosztach wynajmu i utrzymania lokalu.

Zobacz wideo Wiceminister Soboń o kupnie Polska Press przez Orlen

"Wkrótce poinformujemy Państwa o nowym adresie, a zaraz po pandemii zaprosimy do naszej nowej siedziby" - podano w komunikacie.

Więcej o: