Biedronka rozdaje nowe komputery do nauki zdalnej. Trafiły do 2000 pracowników

Sieć dyskontów zorganizowała akcję "Domowa Szkoła z Biedronką", w ramach którego do 2000 pracowników sieci trafiły właśnie nowe komputery.

Nauka zdalna obowiązuje od ponad trzech miesięcy. Jednym z poważniejszych problemów jest brak odpowiedniego zaplecza sprzętowego w domach niektórych uczniów. Z tego powodu sieć sklepów Biedronka zdecydowała się przygotować program wsparcia do pracowników sieci. 

Zobacz wideo Oto najświeższa Biedronka w Polsce. Jest nowocześnie i proekologicznie

Biedronka rozdaje pracownikom komputery 

„Domowa Szkoła z Biedronką” skierowana jest do pracowników, będących rodzicami dzieci w wieku 7-19 lat. 2000 osób zatrudnionych w Biedronce, które wykazały najniższe dochody, otrzymały sprzęt komputerowy przeznaczony do nauki w trybie zdalnym. Osoby, które skorzystają z programu, ponoszą tylko symboliczny koszt zakupu sprzętu.

Britain Brexit Wielka Brytania odczuwa, co znaczy brexit. Puste półki, "administracyjny koszmar"

Łącznie do programu zgłosiło się blisko 5000 pracowników. Dzieci i młodzież otrzymały laptopy Dell Latitude 3510 CTO o przekątnej ekranu 15.6”, z procesorem Intel Core i3-10110U lub komputer NTT AIO B365 o przekątnej ekranu 23,8'', z procesorem Intel Core i3-9300T. Na obu rodzajach urządzeń jest zainstalowany system operacyjny Windows 10 Home. 

- Cieszymy się, że dzięki nowym komputerom dzieci pracowników Biedronki będą efektywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych prowadzonych online. Uczniowie mogą korzystać z udogodnień informatycznych, aby poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać umiejętności. Przekazanie komputerów pomaga w dużym stopniu niwelować problem dostępności sprzętu w rodzinach wielodzietnych, w których jest więcej niż jedno dziecko w wieku szkolnym - poinformowała Agnieszka Sokołowska, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej w sieci Biedronka. 

Parler obecnie nie działa po wypowiedzeniu przez Amazon umowy na udostępnienie serwerów Parler, portal prawicy, pokonany przez hakerów. Wykradziono dane

Dzieci w klasach I-III wracają do szkoły 

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Adam Niedzielski poinformował, że od dzieci w klasach I-III wrócą od 18 stycznia do nauki stacjonarnej. Starsze dzieci oraz młodzież będą uczyć się zdalnie co najmniej do końca stycznia. Kolejne klasy mają wracać do szkoły stopniowo. 

Więcej o: