Amazon będzie miał nowego szefa, Jeff Bezos rezygnuje. "Zamierzam skupić uwagę na nowych produktach"

Amazon poinformował we wtorek w komunikacie, że założyciel firmy i obecny prezes, Jeff Bezos, odejdzie ze stanowiska. Stanie się to w III kwartale 2021 roku. Jego miejsce w fotelu szefa lidera internetowego handlu zajmie Andy Jassy.

"W trzecim kwartale przejdę na stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej, a Andy Jassy zostanie dyrektorem generalnym" - napisał Bezos w liście do pracowników firmy. "Będąc szefem rady nadzorczej, zamierzam skupić swoją energię i uwagę na nowych produktach i inicjatywach. Andy jest dobrze znany w firmie i pracuje w niej prawie tak długo, jak ja. Będzie wybitnym przywódcą i ma moje pełne zaufanie" - dodał. 

Zgodnie z informacją przekazaną przez spółkę, Andy Jassy pracuje w Amazonie od 1997 roku i od początku kieruje jej biznesem usług w chmurze. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro - jeszcze w dobrej komitywie na Sali Plenarnej. Warszawa, 8 czerwca 2017Rząd chce pieniędzy od Facebooka, Google i mediów? BI: Nawet 700 mln zł

57-letni Jeff Bezos założył firmę w 1994 r. i początkowo rozwijał ją jako księgarnię internetową. Z czasem do oferty zaczął wprowadzać inne produkty i obecnie jest to jedno z największych internetowych przedsiębiorstw zajmującym się handlem internetowym na świecie. Kapitalizacja spółki na giełdzie w USA wynosi obecnie ponad 1,6 biliona dolarów. 

Jeden z najbogatszych ludzi świata (wg Bloomberga zajmuje drugie miejsce z majątkiem na poziomie 188 mld dol.) poinformował także, że mimo swojej rezygnacji pozostanie zaangażowany w ważne projekty Amazona. Będzie jednak miał więcej czasu na skupienie się na działaniu swojego funduszu Bezos Earth Fund, firmie kosmicznej Blue Origin czy nadzorze nad poczynaniami jego spółki medialnej wydającej m.in. dziennik The Washington Post.

Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]

Amazon pokazał wyniki finansowe

Wraz z informacją o rezygnacji Amazon opublikował wyniki finansowe za IV kwartał 2020 roku i pełne 12 miesięcy. Wynika z nich, że Amazon miał sprzedaż na poziomie ponad 125 mld dol. (po raz pierwszy w historii przekroczono 100 mld dol.) i ponad 7,2 mld dol. zysku netto.

W sumie w całym ubiegłym roku Amazon sprzedał towary i usługi o wartości ponad 386 mld dol., a zysk netto wyniósł ponad 21 mld dol.

Protest branży gastronomicznej pod Urzędem Wojewódzkim w Olsztynie.Największy pozew w Polsce? Gastronomia idzie do sądu za lockdown

Więcej o: