Bon turystyczny zostanie na dłużej? Gowin: W resorcie prowadzimy analizy

- Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii prowadzi analizy, by bon turystyczny mógł obowiązywać także po marcu 2022 roku - poinformował wicepremier Jarosław Gowin.

Pod koniec ubiegłego tygodnia odbyła się wideokonferencja z udziałem wicepremiera Jarosława Gowina. W trakcie sesji Q&A minister rozwoju pracy i technologii odpowiedział także na pytanie związane z przyszłością bonu turystycznego. 

Zobacz wideo Czy Gowin wciąż jest partnerem dla PiSu? Morawiecki: Będziemy dążyć do porozumienia

Bon turystyczny na dłużej. Gowin: Prowadzimy wstępne analizy 

- Bon jest ważny do końca marca 2022 roku, ale w resorcie prowadzimy wstępne analizy, […] żeby bon mógł obowiązywać dłużej - powiedział Jarosław Gowin - Warto sprawdzić, które uczestniczą w tej akcji, w tym programie polski bon turystyczny Polskiej Organizacji Turystycznej. I co ważne, od końca stycznia można ten bon wydawać również na zorganizowane wycieczki jednodniowe bez nocowania - dodał także. 

Sejm przyjął 22 stycznia 2021 nowelizację tzw. ustawy o COVID-19, która zawiera zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym. Można go realizować nie tylko w hotelach, ale także w biurach podróży (jeśli wycieczka odbędzie w Polsce). Dodatkowo można nim opłacać koszt wizyt w muzeach czy galeriach, opłaty za przejazdy autokarem bądź wynagrodzenie dla przewodników lub instruktorów 

Bon turystyczny. Komu przysługuje? Na jakich zasadach? 

Polski Bon Turystyczny jest elektronicznym dokumentem, dzięki któremu można płacić za określone usługi związane z turystyką. Został wprowadzony od 1 sierpnia 2020 roku i jest ważny do końca marca 2022 roku. Z jego usług będzie można korzystać po tym terminie. 

Zgodnie z obowiązującymi zasadami na każde dziecko przysługuje bon w wysokości 500 zł. Rodzice dzieci niepełnosprawnych otrzymują dwukrotnie wyższe wsparcie finansowe. Nie ma możliwości, aby wymienić bon na gotówkę bądź sprzedać go. 

Więcej o: