Te pieniądze im się należały? Ministerstwa na nagrody w 2020 roku wydały grube miliony

Pracownicy większości ministerstw otrzymali w minionym roku nagrody. Ich łączna wartość sięgnęła ok. 20 mln zł. Którzy szefowie resortów byli najbardziej szczodrzy? Niektórym pracownikom przyznali po kilkadziesiąt tysięcy złotych.

W 2020 roku wiele ministerstw wypłaciło swoim pracownikom nagrody. Ich wysokość była bardzo zróżnicowana - wyniosła od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Jak resorty podzieliły pieniądze na nagrody?

Poszczególne ministerstwa podają dane o nagrodach w nieco odmienny sposób. Część podaje jedynie średnią, inne publikują zakres wypłaconych kwot, jeszcze inne ograniczają się do informacji o wypłatach dla ministrów i wiceministrów. 

Ministerstwo Rozwoju na nagrody przeznaczyło 11 964 tys. zł. Wypłacono je 946 pracownikom. Otrzymali oni od 500 do 29 750 zł - wylicza TVN24.pl. Resort był w minionym roku - w porównaniu do innych ministerstw - najbardziej hojny. 

Ministerstwo Zdrowia wypłaciło 4 424 656,24 zł. Środki pochodziły również z dotacji unijnych. Wysokości poszczególnych premii nie znamy, resort podał jednak, że ich średnia wartość to 6632 zł. 

Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na nagrody przeznaczyło 1,5 mln zł brutto. I w tym wypadku znamy jedynie średnią wartość świadczenia - wyniosła brutto 4,1 tys. zł. 

Zobacz wideo Paweł Kowal gościem Porannej rozmowy Gazeta.pl (1.03)

Ministerstwa Edukacji i Nauki podzieliło między pracowników 700,5 tys. zł. W tym wypadku wysokość nagród jest niezwykle zróżnicowana - wyniosła od ok. 211 do aż 9100 zł. 

Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego wypłaciło w nagrodach 1 088 450 zł brutto. Poszczególni pracownicy dostali od 700 do 15 tys. zł brutto. 

Ministerstwie Spraw Zagranicznych na nagrody przeznaczyło 236 tys. zł. Środki trafiły do 72 pracowników, średnia wysokość nagrody to 3074 zł brutto. 

Minister klimatu i środowiska nagrody podzielił na trzy kategorie - specjalne, z których tytułu wypłaciło 10,7 tys. zł i zadaniowe (6,1 mln zł) i specjalne (723 tys. zł). 

Kilka resortów - m.in. sprawiedliwości, obrony narodowej, rolnictwa, nie poinformowało szczegółowo o wysokości nagród. Przedstawiciele ministerstw zapewnili jednak, że dodatkowe środki nie trafiły do podsekretarzy stanów (najczęściej ministrów). 

Więcej o: