Porcelanowy Donald Trump jako Budda. Każdy może go mieć. I są chętni

Chiński sklep internetowy Taobao sprzedaje porcelanowego Donalda Trumpa stylizowanego na Buddę. Do wyboru są dwa rozmiary. Początkowo miał być to żart, ale zainteresowanie figurkami okazało się być bardzo duże.

Donald Trump to z pewnością jeden z tych prezydentów USA, którzy zostaną na długo zapamiętani. Jego działalność zapewni mu miejsce w kulturze, a zwłaszcza popkulturze na wiele lat. I to nie tylko amerykańskiej, na co dowodem są figurki, które pojawiły się w chińskim sklepie internetowym Taobao. 

Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]

Porcelanowy Donald Trump jako Budda

Figurki można kupić w dwóch rozmiarach, informuje "Global Times". Mniejsza 16-centymetrowa to w przeliczeniu koszt około 600 zł. Większa ma 46 cm, a jej cena to 2360 zł.  W opisie możemy przeczytać, że Trump Budda zna buddyzm lepiej niż ktokolwiek inny. Nie zabrakło sloganu "Make Your Company Great Again", czyli uczyń swoją firmę znowu wielką. To oczywiste nawiązanie do hasła wyborczego Donalda Trumpa "Make America Great Again".

Mar-a-Lago, nowy dom Donalda Trumpa Gdzie przeniesie się Donald Trump po zakończeniu prezydentury?

Figurki wykonuje producent mebli z Ximex w prowincji Fujian. Jak mówi, sprzedał ich już dziesiątki i ma zamówienia na następne. Początkowo powstało tylko 100 figurek. 

Figurki Donalda Trumpa kupowane są dla zabawy

Twórca porcelanowego Trumpa Buddy mówi, że większość ludzi kupuje figurki dla zabawy. Do jednego z kupców dotarł Business Insider. Jak powiedział klient, nie określiłby się jako fan Donalda Trumpa, ale przekonało go to, że jego postać wydaje się wyjątkowo spokojna. Figurkę planuje postawić na drugim piętrze biura, obok łazienki. 

Media-Trump's Return Porażka Trumpa. Musi pokazać swoje "mityczne" zeznania podatkowe

Inny przedsiębiorca, który rozmawiał z "Global Times" twierdzi, że figurka będzie pełniła funkcję ostrzeżenia. 

Trump może być traktowany jako przedstawiciel pewnej ery, ale też skrajnego egoizmu. Gdy jego era minęła, figurka będzie przypominać mi, by nie zachowywać się jak on

- mówił mężczyzna. W Taobao można kupić także zestaw trzech szczotek do toalet z wizerunkiem Donalda Trumpa. 

Więcej o: