Nikodem Rachoń, brat dziennikarza TVP Info, awansował na kierownika w ambasadzie Polski w USA

Brat dziennikarza Telewizji Polskiej Michała Rachonia - Nikodem Rachoń pracuje jako szef działu komunikacji w ambasadzie Polski w Stanach Zjednoczonych. Wcześniej był związany z państwową spółką Grupa Energa.

Nikodem Rachoń objął funkcję szefa komunikacji w polskiej ambasadzie w Waszyngtonie pod koniec grudnia 2020 roku - informuje portal Wirtualnemedia.pl. Ambasadorem naszego kraju w Stanach Zjednoczonych od 2016 roku jest Piotr Wilczek.

Nikodem Rachoń szefem komunikacji w ambasadzie w USA. Wcześniej działał w marketingu

Przez blisko cztery lata Nikodem Rachoń pracował w Grupie Energa, gdzie kolejno pełnił funkcje głównego eksperta ds. marketingu i komunikacji, dyrektora zarządzania marką, zastępcy dyrektora marketingu i komunikacji oraz kierownika wydziału CSR. Dyrektorem marketingu i komunikacji został wiosną 2019 roku, natomiast na początku 2020 roku zastąpił go na tym stanowisku Grzegorz Bałkowiec.

Wcześniej Nikodem Rachoń pracował między innymi w Dcode Media, gdzie początkowo pełnił funkcję konsultanta, a następnie regionalnego menedżera. Przez okres czterech lat wykładał ponadto w Akademii Morskiej w Gdyni, a także był asystentem Krzysztofa Hołowczyca podczas części jego kadencji w Parlamencie Europejskim.

Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]

Michał Rachoń umieszczony przez Nowoczesną na "liście Misiewiczów"

Nikodem Rachoń jest dyplomowanym doktorem filozofii. W trakcie swojej edukacji ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Gdańskim oraz studia doktoranckie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Bratem Nikodema Rachonia jest Michał Rachoń, dziennikarz TVP Info. W 2016 roku z tego powodu Nowoczesna umieściła go na liście tzw. Misiewiczów. Są to osoby, które po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość znalazły pracę w spółkach i instytucjach państwowych dzięki koneksjom. Michał Rachoń od kilku tygodni z kolei prowadzi nowy program "Rock Rachoń" w PolandIN, anglojęzycznym kanale Telewizji Polskiej - podaje portal Wirtualnemedia.pl

Więcej o: