Donald Trump zbiedniał podczas prezydentury o 700 mln dol. Co stanowi majątek byłego prezydenta USA?

Donald Trump był prezydentem USA w latach 2017-2021. W tym okresie jego majątek skurczył się o 700 mln dol. Głównym powodem strat finansowych Trumpa jest pandemia koronawirusa.

Bloomberg na bieżąco aktualizuje indeks najbogatszych ludzi na świecie. Od lat w zestawieniu obecny jest Donald Trump - jeden z najbardziej rozpoznawalnych miliarderów. Obecnie jego majątek wyceniany jest na 2,3 mld dol., co oznacza, że w czasie czterech lat prezydentury stracił 700 mln dol. 

Zobacz wideo Wszystkie pieniądze Donalda Trumpa. Uderzenie w "Trump brand" nie będzie wcale najgorsze [OKO NA ŚWIAT]

Donald Trump biednieje z roku na roku. Co stanowi jego majątek? 

Większość dochodów Donalda Trumpa pochodzi z nieruchomości komercyjnych, a także hoteli oraz kurortów. Obie branże ucierpiały na skutek obostrzeń wprowadzonych w czasie pandemii koronawirusa. Według wyliczeń Bloomberga wartość udziałów jego nieruchomości komercyjnych spadła o 26 proc. od momentu rozpoczęcia prezydentury. Jeśli chodzi o kurorty i hotele należące do byłego prezydenta, to od 2015 do 2020 roku ich wycena spadła o 40 proc. Jednym z powodów spadków były obostrzenia dotyczące podróżowania wprowadzone w czasie pandemii SARS-CoV-2. 

Porcelanowy Donald Trump Porcelanowy Trump jako Budda. Są na to chętni

Ważną składową majątku Trumpa są samoloty Boeing 737 MAX, które przez ostatnie lata były uziemione, a także 19 pól golfowych. Na skutek ostatnich zamieszek na Kapitolu, ośrodek golfowy Trumpa utracił prawo do organizacji mistrzostw PGA w 2022 roku. Pozostałe pola również nie przynosiły mu zysków w ostatnim czasie. 

Bloomberg wskazuje także, że w ciągu najbliższych czterech lat Donald Trump ma do spłaty co najmniej 590 milionów dolarów pożyczek, co może jeszcze bardziej wpłynąć na wyniki miliardera.

Ile zarabia prezydent Stanów Zjednoczonych? To kropla w imperium Trumpa 

Od 2001 roku prezydent Stanów Zjednoczonych zarabia 400 tys. dol. rocznie. Jako że kadencja Donalda Trumpa trwała pięć lat, to mógł on zarobić 2 mln dol. Ponadto prezydent może liczyć na dodatek reprezentacyjny w wysokości 50 tys. dolarów czy 100 tys. dolarów przeznaczonych na podróże służbowe.

Media-Trump's Return Porażka Trumpa. Musi pokazać swoje "mityczne" zeznania podatkowe

Więcej o: