Chcesz iść do urzędu skarbowego? Musisz zapisać się na wizytę. "Szczególne środki ostrożności"

"Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę" - przypomina Ministerstwo Finansów. Sytuacja epidemiczna w Polsce może spowodować czasowe przerwy w bezpośredniej obsłudze klientów w poszczególnych urzędach skarbowych.
Zobacz wideo Leszczyna o reformie podatkowej wg PO: 10% PIT dla zarabiających najmniej

Resort finansów zachęca, aby rozliczenia PIT za 2020 rok składać za pośrednictwem internetu. Można skorzystać z usługi Twój e-PIT lub systemu e-Deklaracje. Wiele spraw urzędowych można załatwić online, bez wychodzenia z domu.

W usłudze Twój e-PIT podatnicy złożyli już około 3,6 mln zeznań PIT za 2020 rok. Najwięcej osób rozlicza się na formularzu PIT-37. Mamy 3,3 mln takich zeznań zaakceptowanych w usłudze

- informuje szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

Wizyta w urzędzie skarbowym tylko po wcześniejszej rezerwacji terminu

Jeśli danej sprawy nie można załatwić za pośrednictwem internetu lub rozmowy telefonicznej i konieczna jest wizyta w urzędzie skarbowym, należy wcześniej zarezerwować termin i godzinę wizyty.

Podatnicy w urzędach obsługiwani są z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Obowiązują maseczki i limity osób, które mogą przebywać w pomieszczeniach. Dzięki rezerwacji wizyty unikamy kolejek i przyśpieszamy obsługę, tym samym zwiększamy bezpieczeństwo naszych klientów i naszych pracowników. Prosimy o przestrzeganie tych zasad

- powiedziała wiceministerka finansów Magdalena Rzeczkowska.

Bez umawiania wizyty dokumenty można złożyć w urnie wystawionej w urzędzie (bez potwierdzenia odbioru) lub w punkcie podawczym (na przygotowanej wcześniej kopii otrzymamy potwierdzenie).

Ze względu na sytuację epidemiczną w poszczególnych urzędach skarbowych mogą wystąpić czasowe przerwy w bezpośredniej obsłudze klientów. Informacje na ten temat publikowane są na bieżąco na stronach internetowych urzędów

- informacje Ministerstwo Finansów.

Resort finansów zachęca do korzystania z e-usług

Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała na podstawie posiadanych przez siebie danych zeznania roczne za 2020 r. dla 23 262 396 podatników. W usłudze Twój e-PIT udostępniono zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. Można też złożyć PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego.

Więcej o: