Solorz-Żak i Brzoska kupują 20 proc. akcji eObuwie. Łącznie zapłacą za nie miliard złotych

Cyfrowy Polsat i A&R Investments Limited zdecydowały się zainwestować w popularny serwis obuwniczy należący do Grupy CCC. Za pakiet akcji zapłacą łącznie miliard złotych.

O planach ostatecznych negocjacji w sprawie sprzedaży pakietu akcji eObuwie pisaliśmy w połowie marca. Kontrolowany przez Zygmunta Solorza Cyfrowy Polsat opublikował wówczas komunikat, w którym mogliśmy czytać: "Biorąc pod uwagę bardzo dobre wyniki spółki eobuwie.pl i dynamicznie rozwijający się segment rynkowy, w którym działa eobuwie.pl, zarząd spółki uważa, że ewentualna inwestycja ma szansę wygenerować atrakcyjną stopę zwrotu".

Zobacz wideo Belka: Możemy obudzić się w sytuacji, gdy nie będziemy mogli zapanować nad inflacją

Solorz-Żak i Brzoska kupują po 10 proc. akcji eObuwie.pl

W środę 31 marca pojawił się komunikat spółki CCC S.A. informujący o zawarciu z Cyfrowym Polsatem i A&R Investments Limited należącym do Rafała Brzoski dwóch przedwstępnych umów sprzedaży akcji eObuwie.pl. Inwestorzy kupią po 10 proc. pakietów akcji, za które zapłacą po 500 milionów złotych. 

InPost debiutuje w Amsterdamie InPost debiutuje na giełdzie w Amsterdamie. Brzoska wśród najbogatszych

- Tą transakcją chcemy pozyskać dla eObuwie renomowanych inwestorów, którzy wesprą firmę i jej zespół w dalszym, szybkim rozwoju i budowaniu pozycji europejskiego lidera w sprzedaży obuwia online - powiedział Dariusz Miłek, szef CCC, jak przytacza portal Money.pl. Warunkiem wejścia umowy w życie jest uzyskanie przez Grupę odpowiednich zgód od banków, a także zgody walnego zgromadzenia eObuwie. 

Portal DlaHandlu.pl pisze, że 450 milionów złotych kapitału Grupa CCC przeznaczy na "spłatę i refinansowanie zobowiązań", natomiast pozostałą kwotą "sfinansuje, na bazie zawartej umowy, 20% akcji eobuwie.pl należących obecnie do MKK3, a także zapewni dodatkowe zabezpieczenie finansowe wymagane w związku z pandemią COVID-19". 

Michał Sołowow. Jest nowa lista najbogatszych Polaków "Forbesa"

Więcej o: