"Forbes" z nową listą najbogatszych Polaków. Lider bez zmian, ale właściciel Dino wyprzedził Solorza

Michał Sołowow jest najbogatszym Polakiem według najnowszej listy opublikowanej przez magazyn "Forbes". Na drugim miejscu zmiana - właściciel Dino Tomasz Biernacki wyprzedził Zygmunta Solorza.

Pandemia koronawirusa nie zachwiała majątkami najbogatszych Polaków, gdyż - mimo zmian w zestawieniu - większość z nich utrzymała bądź powiększyła majątki. "Wartość majątków stu największych polskich przedsiębiorców zwiększyła się o 34 mld zł i przebiła 210 mld złotych" - pisze "Forbes". W czołówce listy pojawiły się zupełnie nowe nazwiska.

Zobacz wideo Porsche Panamera Turbo S - przypomina bardziej luksusową limuzynę niż auto sportowe

Michał Sołowow najbogatszym Polakiem. Właściciel Dino z awansem 

Na pierwszym miejscu listy znalazł się Michał Sołowow z majątkiem wycenianym na 15,5 mld zł. Właściciel Barlinka czy chemicznego giganta Synthos otwiera ją trzeci raz z rzędu. W porównaniu z ubiegłym rokiem jego majątek zmalał o 0,7 proc. 

Największym zaskoczeniem jest pojawienie się na drugim miejscu Tomasza Biernackiego. Właściciel Dino w ciągu roku zwiększył majątek o 61 proc. do poziomu 13,14 mld zł. Wyprzedził tym samym m.in. trzeciego na liście Zygmunta Solorza-Żaka. Znany biznesmen zakończył rok z 9-procentowym zyskiem, a jego majątek obecnie jest wyceniany na 13,1 mld. Tuż poza podium znalazł się właściciel Polpharmy Jerzy Starak (12,9 mld zł). 

Po sześciu latach nieobecności do pierwszej dziesiątki wrócił twórca InPostu Rafał Brzoska. Dzięki lockdownowi paczkomaty firmy bardzo mocno zyskały na popularności, co miało przełożenie na wzrost wartości jego majątku. Zajmujący siódme miejsce w zestawieniu Brzoska posiada majątek rzędu 5,7 mld zł.

Najbogatsi Polacy. Bez zmian na czele [LISTA] 

  1. Michał Sołowow - 15,5 mld zł
  2. Tomasz Biernacki - 13,14 mld zł
  3. Zygmunt Solorz-Żak - 13,1 mld zł
  4. Jerzy Starak - 12,9 mld zł
  5. Dominika Kulczyk - 7,6 mld zł
  6. Sebastian Kulczyk - 6,4 mld zł
  7. Rafał Brzoska - 5,7 mld zł 
  8. Zygmunt i Mateusz Juroszkowie - 4,8 mld zł
  9. Maciej i Małgorzata Adamkiewiczowie - 4,7 mld zł 
  10. Paweł Marchewka - 4,1 mld zł 
Więcej o: