Niedzielski o obostrzeniach na majówkę: Hotele i obiekty noclegowe zamknięte do 3 maja

Adam Niedzielski na konferencji prasowej w środę poinformował, że obostrzenia dotyczące zamknięcia hoteli i obiektów noclegowych zostają przedłużone do 3 maja. Jednocześnie 19 kwietnia zostaną otwarte żłobki i przedszkola, a pozostałe restrykcje zostały wydłużone do 25 kwietnia.

- Żeby nie było wątpliwości dotyczących majówki, przedłużamy do 3 maja restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych - powiedział Adam Niedzielski na konferencji prasowej w środę.  Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych - np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.

Zobacz wideo Dr Sutkowski: Ochrona zdrowia zamiast majówki będzie miała dyżuring albo balkoning

Przedłużenie obostrzeń

Adam Niedzielski przekazał, że 19 kwietnia zostaną otwarte żłobki i przedszkola dla wszystkich dzieci. Zaś do 25 kwietnia będą obowiązywać restrykcje dotyczące centrów handlowych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich, limit osób w obiektach kultu religijnego oraz placówkach handlowych.

Te decyzje mają na celu zminimalizowanie obciążenia infrastruktury szpitalnej i respiratorowe

- mówił minister zdrowia.

Adam Niedzielski dodał, że podczas majówki będą prowadzone liczne kontrole przez policję i sanepid, dotyczące przestrzegania obostrzeń. Minister stwierdził, że sytuacja pandemiczna różni się znacząco w zależności od województwa.

Jeżeli będziemy myśleli o kolejnych luzowaniach, to regionalizacja jest wręcz pewna. Przyjęliśmy takie kryterium robocze, że jeśli liczba zakażeń w województwach spadnie poniżej 30 na 100 tysięcy, to wtedy będziemy myśleli o kolejnych krokach. W pierwszej kolejności będą one dotyczyć edukacji

- tłumaczył szef resortu zdrowia.

Więcej o: