Do Polski wchodzi niemiecka sieć sklepów. Rossmann będzie mieć konkurenta

Duża niemiecka sieć drogerii, Dm-drogerie, szuka pracowników w Polsce. Na razie we Wrocławiu, gdzie ma powstać jej polska centrala. Dm-drogerie w Niemczech zatrudnia ponad 40 tys. osób.
Zobacz wideo Kanał Sueski odblokowany, ale wąskie gardła w handlu to nie jest jedyny problem. "Transport morski bardzo bardzo zdrożał"

Dm-drogerie szuka chętnych do pracy w Polsce. Jako pierwsze o sprawie napisały Gazeta Wrocławska i portal wiadomoscihandlowe.pl. Oferty pracy firmy można znaleźć na jej polskiej stronie internetowej.

Sieci handlowe chcą szczepić pracowników. 'Pracownicy handlu są gwarantem zaopatrzenia Polaków w żywność' Sieci handlowe wyraziły gotowość do zaszczepienia pracowników

Nowa sieć sklepów wchodzi do Polski. Tym razem to drogerie 

Chodzi o trzy stanowiska: 

- manager regionalny,

- kierownik sklepu,

- konsultant IT ds. systemu SAP ERP.

Wszystkie dotyczą Wrocławia. W opisie czytamy, że Dm-drogerie chce zatrudniać "na potrzeby nowo powstającej w Polsce sieci sklepów". Jak duża ma to być sieć - nie wiadomo, ale w ofercie na stanowisko managera firma podaje, że osoba pełniąca tę funkcję będzie opiekować się "stopniowo rosnącą liczbą oddziałów". Opis obowiązków zawiera "budowanie, zarządzanie, prowadzenie i rozwój biznesu, na który składać się będzie ok. 12-15 sklepów". Wygląda na to, że taki cel stawia sobie Dm-drogerie na początku swojej obecności w Polsce. 

Sklep Edeka (zdjęcie ilustracyjne) Niemcy. Bon na 50 euro za szczepienie. Sieć handlowa zachęca pracowników

Niemiecka sieć Dm-drogerie może być konkurencją dla Rossmanna

Firma podkreśla, że działa w oparciu o płaskie hierarchie, samodzielność i proponowanie własnych pomysłów. "Tutaj koledzy ustalają między sobą swoje godziny pracy, dzięki czemu również praca na zmiany umożliwia maksimum swobody" - podkreśla. Obiecuje też m.in. "bogaty pakiet socjalny" i premię bożonarodzeniową. 

Dm-drogerie tylko w Niemczech zatrudnia 41 tysięcy osób, ale działa nie tylko w macierzystym kraju. Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, ma ponad 3700 sklepów w 13 krajach Europy. Łączna liczba pracowników to 62 tysiące. Rossmann to sieć niemal porównywalnej wielkości. Jak podaje wspomniany portal, ma ponad 4200 sklepów w ośmiu europejskich państwach, w Polsce to już 1500. By sieć Dm-drogerie stała się prawdziwą konkurencją, sporo będzie musiała więc nadrobić. 

Więcej o: