Wiceminister zdradza: Odmrażanie gospodarki ruszy "na dniach". Regionalizacja obostrzeń poważnie rozważana

"Dwutygodniowy" lockdown restauracji trwa już pół roku. Działać nie mogą też tymczasowo zamknięte siłownie, na rozmrożenie gospodarki czekają sklepy, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Trzecia fala epidemii COVID-19 zaczęła opadać, dlatego Łukasz Kijek w "Studio Biznes" zapyta o konkretny plan działań Olgę Semoniuk, wiceminister rozwoju. Przedstawicielka rządu opowie też o tym jak mają wyglądać szczepienia w firmach. W drugiej części programu Grzegorz Kita, prezes Sport Managment Polska, opowie o wydarzeniu, które zelektryzowało fanów piłki nożnej. Co z Ligą Mistrzów? W "Studiu Biznes" nie zabraknie też motoryzacji i technologii. Zapraszamy!
Zobacz wideo Kiedy odmrażanie gospodarki? Wiceminister zdradza szczegóły

Biznes jest coraz bardziej zmęczony pandemią. Wiele branż zostało sparaliżowanych przez epidemię COVID-19 na długie miesiące. Najdłużej w "zamrażarce" znajduje się branża restauracyjna, która może serwować dania wyłącznie na wynos już pół roku.

Praca medyków w czasie epidemii - zdjęcie ilustracyjnePo pandemii exodus medyków? Fiałek: To będzie tragedia większa niż COVID-19

Trzecia fala opada, czy to już czas na rozmrażanie gospodarki? 

Adam Niedzielski, minister zdrowia, w ostatnich dniach coraz częściej mówi o "kontynuacji spadkowego trendu nowych zakażeń". Wskaźniki zachorowań nie pokazują już rekordowych wartości, czy oznacza to, że nadszedł czas na rozmrażanie gospodarki? Premier Mateusz Morawiecki zastrzegł, że tempo tego procesu będzie uzależnione od przebiegu szczepień. Ale co to oznacza w praktyce? Które branże mogą zostać odmrożone pierwsze?

Co z komuniami, weselami i innymi rodzajami aktywności? "Studio Biznes" o konkretne deklaracje w tej sprawie spyta Olgę Semoniuk, wiceminister rozwoju. Przedstawicielka rządu przedstawi też najnowsze ustalenia dotyczące szczepień w firmach. 

Sport, motoryzacja, technologie. "Studio Biznes" zaprasza

W drugiej części programu udział weźmie Grzegorz Kita, prezes Sport Managment Polska. Tematyka sportowa rozgrzała w ostatnich dniach nie tylko kibiców, ale i świat biznesów. Niepewne są bowiem losy Ligi Mistrzów, do życia powołana została bowiem Superliga. 

W "Studiu Biznes" nie zabraknie też stałych elementów. Tomasz Korniejew, redaktor naczelny serwisu Moto.pl, zabierze nas na przejażdżkę wyjątkowym samochodem, a Daniel Maikowski, szef działu technologicznego Next.Gazeta.pl, opowie o nowościach ze świata elektroniki i oprogramowania. 

Superliga ogłosza swój początekSuperliga. Kluby piłkarskie opuszczają Ligę Mistrzów. Pomoże JP Morgan

Więcej o: