Kiedy powrócą wesela? Wiceminister: Planowanie w kontekście maja nie wydaje się zasadne

- Planowanie czegokolwiek na dużą skalę w kontekście maja nie wydaje się zasadne - mówiła w Studiu Biznes wiceminister rozwoju, pracy i technologii. Według Olgi Semeniuk rządowe decyzje w sprawie organizacji wesel będą mogły zapaść najwcześniej w połowie maja. Posłuchaj fragmentu rozmowy.
Zobacz wideo Kiedy i na jakich zasadach powrócą wesela?

- W momencie, kiedy wprowadzimy kolejny etap odmrożenia (przy. red. gospodarki), musimy obserwować sytuację. Sytuację obserwujemy w ciągu około 10 do 14 dni - mówił w Gazeta.pl Olga Semeniuk.  Kiedy możemy spodziewać się zatem decyzji o powrocie wesel i imprez masowych? - Myślę, że o połowie maja możemy w tym temacie rozmawiać - dodała. 

W środę minister zdrowia ogłosił poluzowanie obostrzeń w 11 województwach od 26 kwietnia. Najważniejsze decyzje dotyczą powrotu dzieci z klas 1-3 do szkół  w trybie hybrydowym. Od 26 kwietnia będzie mogła także działać zakłady kosmetyczne i fryzjerskie. Restrykcje zostały utrzymane w  woj. śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim, czyli w regionach regionach o najwyższej liczbie zachorowań

Więcej o: