Vollmart uruchamia drugi "twardy dyskont" w Polsce. Oferta wkrótce będzie dostępna online

Hard dyskont Vollmart otworzy 29 kwietnia drugi sklep - w Centrum Handlowym Wiatraki w Słupsku. Dyskont zapowiada również, że oferta sieci będzie wkrótce dostępna online.
Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?

Sieć Vollmart zadebiutowała w Polsce 24 lutego. Pierwszy sklep otwarto w Siedlcach. Teraz pojawiła się zapowiedź uruchomienia drugiej placówki, w Słupsku.

Pierwszy sklep Vollmart Pierwszy dyskont Vollmart otwarty. Produkty mają być tańsze o 20 proc.

Drugi hard dyskont Vollmart w Słupsku będzie miał szerszy asortyment

Drugi w Polsce tzw. hard dyskont (nazwa zarezerwowana dla dyskontów, które sprzedają wprost z palet lub kartonów) Vollmart zostanie otwarty 29 kwietnia w Centrum Handlowym Wiatraki w Słupsku - informuje serwis "Wiadomości Handlowe". Sklep ten będzie miał szerszą ofertę asortymentową od placówki siedleckiej. Pojawią się tam m.in. dania gotowe, konserwy i mrożona garmażeria.

Nasz model działania zakłada stałą weryfikację popytu - sklep oferuje tylko te produkty, które cieszą się uznaniem klientów. Te, które nie spełniają tego kryterium, ustępują miejsca nowym produktom od regionalnych producentów i zagranicznych dostawców. Mamy własną strategię współpracy z dostawcami oraz stosujemy dynamiczną analizę cen i ruchu towarów

- powiedziała w rozmowie z serwisem "Wiadomości Handlowe" Joanna Weronika Bielecka, managerka działu zakupów Vollmart.

Dowiadujemy się również, że Vollmart planuje dalszą rozbudowę swojej pozycji w Polsce. Firma prowadzi już negocjacje w sprawie otwarcia kolejnych sklepów w miejscowościach liczących od 50 tys. mieszkańców, a swoją ofertę wkrótce udostępni również w internecie.

Sklep sieci Lidl. Zdjęcie ilustracyjne Lidl otworzył nowy rodzaj sklepu. "Artykuły są w pełni wartościowe"

Vollmart oferuje ponad 1200 produktów tańszych przynajmniej o 20 proc.

W lutym informowaliśmy o rozpoczęciu działalności sieci Vollmart, która otworzyła swój pierwszy sklep w Siedlcach. Firma działa w sektorze tzw. hard dyskontów. Jest to rodzaj sklepu, w którym towar sprzedawany jest bezpośrednio z palet lub pudeł ustawionych na półkach. W ten sposób sklep oszczędza m.in. na reklamach i gazetkach, dzięki czemu może oferować niższe ceny.

Joanna Wiktoria Bielecka w rozmowie z next.gazeta.pl wyjaśniła, że Vollmart na starcie zaoferuje swoim klientom ponad 1200 produktów tańszych przynajmniej o 20 proc. niż w innych sklepach. W hard dyskoncie Vollmart klienci mogą znaleźć asortyment produktów pierwszej potrzeby, takich jak nabiał, słodycze, mięso i wędliny, kosmetyki, chemia gospodarcza, akcesoria kuchenne i drobne AGD. Bardziej wymagający klienci kupią również markową kawę, egzotyczne przyprawy czy owoce morza.

Więcej o: