Lidl otworzył nowy rodzaj sklepu. Przeceny sięgają 80 proc. "Wszystkie artykuły są w pełni wartościowe"

Kolejna znana sieć zdecydowała się otworzyć sklep, w którym produkty są mocno przecenione. Podobne placówki od kilku lat rozwija m.in. Biedronka. Co można kupić w placówce Lidla oferującej końcówki serii?

Lidl otworzył w Polsce sklep typu outlet. Jak informuje redakcję next.gazeta.pl biuro prasowe sieci, tego typu punkt działa w Opolu. "Jest to rozwiązanie testowe i jednocześnie pierwszy obiekt tego typu" - informuje przedstawiciel biura prasowego.

Zobacz wideo Jak robić zakupy w czasie pandemii?

Nawet 80 proc. taniej. Lidl otworzył nowy sklep

Lidl zapewnia, że w sklepie dostępne są artykuły przemysłowe w atrakcyjnych, niskich cenach. Są to między innymi odzież damska, męska i dziecięca, sprzęty, obuwie, akcesoria do domu i ogrodu, dekoracje, meble i wiele innych.

"Wszystkie artykułu są w pełni wartościowe, stanowią końcówki serii. Obejmują je takie same zasady kupna i zwrotu jak w przypadku naszych regularnych sklepów" - wyjaśnia Aleksandra Robaszkiewicz rzeczniczka prasowa detalisty, w przesłanym gazeta.pl komentarzu. 

Biedronka też postawiła na outlety

Lidl to kolejna sieć, która zdecydowała się na nową formułę. Outlety w Polsce od kilku lat rozwija też Biedronka. Pierwszy uruchomiono w roku 2018, obecnie na terenie całego kraju działa ich 18. Sieć tłumaczy, że w każdym tygodniu dodawane do oferty są kolejne produkty nawiązujące tematycznie do aktualnego sezonu. "Dzięki takiej formie sprzedaży niskie ceny, z których znana jest Biedronka, będą jeszcze bardziej atrakcyjne" - czytamy w komunikacie. 

Outlety otwierają też inne znane w Polsce sieci. Super-Pharm, oferująca artykuły farmaceutyczne i drogeryjne, tego typu placówkę uruchomiła w Warszawie w 2019 r. Z wyłączeniem produktów aptecznych ma oferować towar w promocyjnych cenach, tańszy nawet o 70 proc. W placówce taniej kupić można m.in. perfumy, kosmetyki, artykuły chemiczne czy suplementy diety. 

Więcej o: