Piotr Lisiecki nie żyje. Spółka Boryszew bez swojego prezesa

We wtorek spółka Boryszew poinformowała o śmierci prezesa Piotra Lisieckiego. W krótkim oświadczeniu nie podano jej przyczyn.

"Zarząd spółki Boryszew ze smutkiem informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację o śmierci prezesa zarządu spółki Piotra Lisieckiego" - czytamy w komunikacie wyświetlanym na stronie internetowej giełdowej spółki Boryszew. "Zarząd spółki informuje jednocześnie, iż spółka funkcjonuje bez jakichkolwiek przeszkód, działając w składzie przewidzianym przez przepisy prawa oraz statut" - czytamy dalej.

Zobacz wideo Przedsiębiorcy toną przez lockdown i liczą straty w miliardach. "Studio Biznes" pyta o koło ratunkowe

Nie żyje prezes spółki Boryszew

Piotr Lisiecki pełnił funkcję prezesa Boryszewa od 7 listopada 2018 roku. Wcześniej był prezesem Huty Bankowej Sp. z o.o. (spółki działającej w strukturach Grupy Alchemia). Poza tym Lisiecki pełnił szereg funkcji kierowniczych wyższego szczebla, w tym jako wiceprezes Banku Ochrony Środowiska S.A. oraz dyrektor zarządzający w DZ Bank S.A. i Kredyt Banku S.A. Był absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, oraz Akademii Ekonomiczno- Biznesowej w Poznaniu.

Czym zajmuje się grupa Boryszew?

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,55 mld zł w 2020 r.

W 2020 roku, pomimo światowego spowolnienia gospodarczego spowodowanego pandemią COVID-19, Grupa Boryszew wypracowała bardzo dobre wyniki we wszystkich segmentach swej działalności. Na poziomie skonsolidowanym odnotowane zostały przychody w wysokości ponad 5,6 mld złotych, a raportowana (bez oczyszczenia ze zdarzeń jednorazowych) EBITDA wyniosła 249 mln złotych. Zysk netto utrzymał się na poziomie 281 mln złotych.

Więcej o: