Grad rakiet nad Izraelem. Do czego doprowadzi eskalacja konfliktu w Strefie Gazy?

Świat z coraz większym niepokojem patrzy na nasilający się konflikt w Izreaelu. W ciągu kilkudziesięciu godzin na region spadło ponad 1000 rakiet. Pomimo użycia Żelaznej Kopuły, specjalnego systemu antyrakietowego, są ofiary śmiertelne. Dokąd zmierza konflikt, jakie mogą być jego konsekwencje? Łukasz Kijek ustali to "na gorąco" w rozmowie z Karoliną Van Ede Tzenvirt, Polką mieszkająca w Izraelu oraz Mieczysławem Bieńkiem, byłym zastępcą dowódcy Strategicznego NATO. W programie nie zabraknie też innych analiz. Co z inflacją? Jakie nowości oferuje rynek technologiczny i motoryzacyjny? Co w świecie sportu? Zapraszamy do obejrzenia najnowszego odcinka.

Nocą w Tel Awiwie rozległy się syreny alarmowe wzywające mieszkańców do udania się do schronów. Na Izrael od kilkudziesięciu godzin spadają bowiem rakiety. Większość pocisków została skutecznie unieszkodliwiona przez Żelazną Kopułę, izraelski system obrony, część rakiet dokonała jednak zniszczeń. Są ofiary śmiertelne. 

Izrael pod ostrzałem. Dokąd zmierza konflikt?

Eskalacja przemocy na Bliskim Wschodzie jest największa od czasu wojny z 2014 roku. Syreny alarmowe nawołujące do ucieczki do schronów rozbrzmiewają co kilka godzin.

Czy mieszkańcy Izraela znów żyją w strachu. Łukasz Kijek, redaktor naczelny serwisów informacyjnych Gazeta.pl, spyta o to Karolinę Van Ede Tzenvirt, Polkę mieszkająca w Izraelu oraz Mieczysława Bieńka, byłego zastępcę dowódcy Strategicznego NATO.

O inflacji i nie tylko. Nowy odcinek programu "Studio Biznes"

Piotr Kuczyński, ekonomista, omówi inny istotny w ostatnich dniach problem. Odpowie na pytanie, czy inflacja wymyka się spod kontroli. Jej wartość w Polsce przekracza bowiem 4 proc., a na Węgrzech przekroczyła już 5. Czy Polska podąży węgierską ścieżką? 

W programie nie zabraknie też stałych pozycji. Daniel Maikowski zaprezentuje najnowszy odcinek programu "Top Tech", w którym omówi nadchodzące gry. Tomasz Korniejew, redaktor naczelny serwisu Moto.pl opowie o Jaguarze  F-Pace, SUV-ie, "w którym czuć geny limuzyny". Dominik Wardzichowski z redakcji Sport.pl wyjaśni z kolei ile polskie kluby płacą menedżerom piłkarzy przy transferach?

Więcej o: