Firma MAN rozbuduje fabrykę pod Krakowem. Zainwestuje miliony euro

Niemiecki koncern MAN Truck & Bus zainwestuje 95 mln euro w rozbudowę fabryki ciężarówek w Niepołomicach. Wicepremier Jarosław Gowin i wiceministra rozwoju, pracy i technologi Anna Kornecka uczestniczyli w podpisaniu listu intencyjnego.
Zobacz wideo Polacy 50+ ruszyli na zakupy w sieci. Odpowiadamy na pytania czytelników

Firma MAN Truck & Bus planuje rozbudowę istniejącego w Niepołomicach zakładu produkującego samochody ciężarowe, dostawcze, autobusy oraz silniki. Planowane jest rozszerzenie działalności zakładu o nowe technologie w ramach strategii New MAN na lata 2020-2022.

Panele słoneczne staną się mniej opłacalne? Wiceminister wyjaśnia (zdjęcie ilustracyjne)Panele słoneczne staną się mniej opłacalne? Wiceminister klimatu wyjaśnia

MAN Truck & Bus inwestuje 95 mln euro w rozbudowę fabryki w Niepołomicach

Po zrealizowaniu inwestycji wartej 95 mln euro (tj. ponad 424 mln zł), koncern MAN Truck & Bus stanie się jednym z największych pracodawców w regionie. Zakład w Niepołomicach będzie odgrywać istotną rolę we wprowadzaniu na rynek nowych technologii.

Koncern MAN znajduje się w przełomowym momencie swojej historii, podejmując kompleksową transformację przedsiębiorstwa, które dyktują nam wyzwania przyszłości. Polska jest dla nas w tym procesie bardzo ważnym krajem. Mamy tu dwa nowoczesne zakłady produkcyjne, centrum finansowo księgowe oraz spółkę sprzedażową, obecną na polskim rynku od ponad 28 lat. Nasi pracownicy w Polsce, a jest ich już ponad 5000, wykonują wspaniałą pracę, świadczą usługi na najwyższym poziomie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że Niepołomice i zakład MAN Trucks będzie odgrywał w tym procesie znaczącą rolę

- powiedział Michael Kobriger, członek zarządu MAN Truck & Bus SE, odpowiedzialny za produkcję i logistykę.

Wicepremier Jarosław Gowin podpisał list intencyjny w sprawie inwestycji

Podczas wydarzenia w Krakowskim Parku Technologicznym, wicepremier Jarosław Gowin i wiceministerka Anna Kornecka uczestniczyli w podpisaniu listu intencyjnego dotyczącego rozbudowy fabryki MAN Truck & Bus w Niepołomicach. Gowin mówił, że za sprawą tej inwestycji zakład stanie się "prawdziwym kolosem", który zapewni dodatkowo tysiące kolejnych miejsc pracy. Oznacza to "ważny krok na drodze transformacji naszego przemysłu w kierunku nowoczesności, konkurencyjności i efektywności".

Przemysł jest atutem polskiej gospodarki. Siła krajowego przemysłu okazała się szczególnie istotna w momentach załamania międzynarodowego handlu, tak jak miało to miejsce na początku pandemii

- powiedział na konferencji prasowej wicepremier Gowin.

Centrum logistyczne Amazon w KołbaskowieAmazon podniesie pensje wszystkim pracownikom w Polsce. Będą też premie

Spółka MAN Trucks funkcjonuje w Niepołomicach od 2007 roku

Firma MAN Truck & Bus Polska jest obecna na polskim rynku od ponad 26 lat. W Niepołomicach od 2007 roku działa spółka MAN Trucks, produkująca pojazdy ciężarowe klasy ciężkiej. Jest to jedna z najnowocześniejszych montowni ciężarówek na świecie. Powstające tam pojazdy trafiają do klientów w całej Europie.

Więcej o: