Amazon podniesie pensje wszystkim pracownikom w Polsce. Będą też premie dla najlepszych

Amazon wprowadzi wyższe stawki godzinowe dla wszystkich pracowników w Polsce. Od 1 lipca 2021 r. stawka pracowników poziomu początkowego wzrośnie do 22,5 zł/godz. brutto a liderów zespołów do 28 zł/godz. brutto.
Zobacz wideo Polacy 50+ ruszyli na zakupy w sieci. Odpowiadamy na pytania czytelników

Amerykański gigant handlu internetowego zapowiada podwyżki pensji dla wszystkich pracowników w Polsce, zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze godzin, a także dla pracowników sezonowych z agencji pracy tymczasowych, które współpracują z firmą.

AmazonAmazon wygrywa z KE. Nie zapłaci zaległych 250 mln euro podatków

Amazon zapowiada podwyżki wynagrodzeń

Jak czytamy w komunikacie prasowym, już od 1 lipca płace pracowników poziomu początkowego wzrosną o 12,5 proc. i będą zaczynać się od 22,5 zł/godz. brutto, a w przypadku liderów zespołów - od 28 zł/godz. brutto. Przy założeniu 168 godzin w miesiącu, z wliczeniem 8 proc. premii za obecność, pracownicy poziomu początkowego będą mogli zarabiać od 4 082 zł do 4 335 zł brutto miesięcznie, zaś wynagrodzenie liderów zespołów będzie wynosić od 5 080 zł do 5 443 zł brutto miesięcznie.

Ponadto, Amazon przewiduje miesięczne premie dla najlepszych pracowników w wysokości 15 proc. Przedsiębiorstwo zachęca również świadczeniami, prywatną opieką medyczną, ubezpieczeniem na życie i bezpłatnym transportem na wybranych trasach. Kolejną zachętą dla przyszłych zatrudnionych mają być ciepłe posiłki za symboliczną złotówkę oraz dostęp do programu szkoleń zawodowych.

Jeff Bezos poleci w kosmos swoją rakietą New Shepard firmy Blue OriginJeff Bezos poleci w kosmos własną rakietą New Shepard. Start misji Blue Origin już 20 lipca

Amazon chce uruchomić w Polsce nowe centrum logistyczne

Amerykańskie przedsiębiorstwo Amazon funkcjonuje w Polsce od 2014 roku. Firma stworzyła dotychczas ponad 18 tys. stałych miejsc pracy w dziewięciu nowoczesnych centrach logistycznych. Znajdują się one w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. Amazon planuje uruchomić w 2021 r. kolejne centrum w Świebodzinie, gdzie zatrudni ponad tysiąc osób.

Więcej o: