Kolejne losowanie loterii spisu powszechnego i szansa na 1000 zł. 720 osób już wygrało

Już dzisiaj o godz. 12 odbędzie się kolejne losowanie w loterii Narodowego Spisu Powszechnego. Do tej pory rozlosowanych zostało już 720 kart przedpłaconych, z czego 240 osób wygrało karty o wartości 1000 zł, pozostałe o wartości 500 zł.

W piątkowym losowaniu wezmą udział wszystkie kody, które zostały zarejestrowane od 22 kwietnia br. do 16 czerwca br. Transmisja z losowania nagród dostępna będzie na YouTubie i Facebooku GUS-u o godz. 12.

Zobacz wideo Joanna Kądziołka była gościnią Zielonego Poranka Gazeta.pl (18.06)

Całkowita wartość puli nagród w loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wynosi 2 183 984 zł. Główną nagrodą w loterii jest samochód Toyota Yaris (jego nowy właściciel zostanie wyłoniony w losowaniu finałowym - 14 lipca).

Kto może wziąć udział w loterii Narodowego Spisu Powszechnego?

W loterii mogą wziąć udział osoby, które dokonały samospisu lub zrobią to do 7 lipca. Po wypełnieniu formularza należy zachować 10-znakowy kod potwierdzający. Dodatkowo należy zgłosić się do losowania za pośrednictwem strony internetowej loteria.spis.gov.pl.

Spis powszechny. Jak dokonać spisu przez telefon? Policja ostrzega przed oszustami (zdjęcie ilustracyjne) Narodowy Spis Powszechny 2021 [PORADNIK]

"Im szybsze zgłoszenie do loterii, tym większa szansa na wygraną! Jeden kod może wziąć udział w wielu losowaniach. Wszystkie zarejestrowane zgłoszenia wezmą udział w losowaniu finałowym" - czytamy w komunikacie GUS.

Jak wziąć udział w losowaniu krok po kroku. Instrukcja

Wejdź na stronę spis.gov.pl i dokonaj samospisu, a następnie:

  • pobierz i zachowaj unikatowy, 10-znakowy kod, który uprawnia do udziału w loterii;
  • zgłoś kod na stronie loteria.spis.gov.pl;
  • śledź wyniki losowań na stronie loteria.spis.gov.pl.

Loteria GUS. Harmonogram losowań

Losowania w ramach loterii odbyły się już 7 i 21 maja oraz 8 czerwca. Kolejne losowania wyznaczono na: 

  • 1 lipca,
  • 9 lipca,
  • 14 lipca - losowanie finałowe.

Warto zaznaczyć, że loteria trwa znacznie krócej niż sam spis. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się bowiem 30 września 2021 roku. Do tego dnia będzie się można spisać zarówno przez internet, jak i telefonicznie. Okres przyjmowania zgłoszeń do loterii rozpoczął się 22 kwietnia, a kończy się 7 lipca br.

Więcej o: