Kolejne losowanie loterii spisu powszechnego i szansa na 1000 zł. 720 osób już wygrało

Już dzisiaj o godz. 12 odbędzie się kolejne losowanie w loterii Narodowego Spisu Powszechnego. Do tej pory rozlosowanych zostało już 720 kart przedpłaconych, z czego 240 osób wygrało karty o wartości 1000 zł, pozostałe o wartości 500 zł.

W piątkowym losowaniu wezmą udział wszystkie kody, które zostały zarejestrowane od 22 kwietnia br. do 16 czerwca br. Transmisja z losowania nagród dostępna będzie na YouTubie i Facebooku GUS-u o godz. 12.

Zobacz wideo Joanna Kądziołka była gościnią Zielonego Poranka Gazeta.pl (18.06)

Całkowita wartość puli nagród w loterii Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wynosi 2 183 984 zł. Główną nagrodą w loterii jest samochód Toyota Yaris (jego nowy właściciel zostanie wyłoniony w losowaniu finałowym - 14 lipca).

Kto może wziąć udział w loterii Narodowego Spisu Powszechnego?

W loterii mogą wziąć udział osoby, które dokonały samospisu lub zrobią to do 7 lipca. Po wypełnieniu formularza należy zachować 10-znakowy kod potwierdzający. Dodatkowo należy zgłosić się do losowania za pośrednictwem strony internetowej loteria.spis.gov.pl.

Spis powszechny. Jak dokonać spisu przez telefon? Policja ostrzega przed oszustami (zdjęcie ilustracyjne)Narodowy Spis Powszechny 2021 [PORADNIK]

"Im szybsze zgłoszenie do loterii, tym większa szansa na wygraną! Jeden kod może wziąć udział w wielu losowaniach. Wszystkie zarejestrowane zgłoszenia wezmą udział w losowaniu finałowym" - czytamy w komunikacie GUS.

Jak wziąć udział w losowaniu krok po kroku. Instrukcja

Wejdź na stronę spis.gov.pl i dokonaj samospisu, a następnie:

  • pobierz i zachowaj unikatowy, 10-znakowy kod, który uprawnia do udziału w loterii;
  • zgłoś kod na stronie loteria.spis.gov.pl;
  • śledź wyniki losowań na stronie loteria.spis.gov.pl.

Loteria GUS. Harmonogram losowań

Losowania w ramach loterii odbyły się już 7 i 21 maja oraz 8 czerwca. Kolejne losowania wyznaczono na: 

  • 1 lipca,
  • 9 lipca,
  • 14 lipca - losowanie finałowe.

Warto zaznaczyć, że loteria trwa znacznie krócej niż sam spis. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 zakończy się bowiem 30 września 2021 roku. Do tego dnia będzie się można spisać zarówno przez internet, jak i telefonicznie. Okres przyjmowania zgłoszeń do loterii rozpoczął się 22 kwietnia, a kończy się 7 lipca br.

Więcej o: