PKP Intercity całkowicie znosi limit zajętości miejsc na wakacje. "Będzie można podróżować bez rezerwacji"

Spółka PKP Intercity poinformowała w sobotnim komunikacie, że od 26 czerwca zostanie zniesiony limit zajętości w wysokości 100 proc. To oznacza, że w składach wagonowych będzie można podróżować również bez rezerwacji konkretnego miejsca.

"Pociągi PKP Intercity będą mogły przewozić w wakacje więcej osób. Od 26 czerwca 2021 r. zniesiony zostanie limit zajętości w wysokości 100 proc., a w składach wagonowych przewoźnika będzie można podróżować również bez rezerwacji miejsca siedzącego" - czytamy w sobotnim komunikacie spółki.

Do tej pory w związku z pandemią we wszystkich kategoriach pociągów PKP Intercity funkcjonowała obowiązkowa rezerwacja miejsc. 

Pociąg PKP Intercity / zdjęcie ilustracyjneEdek pomoże Ci sprawdzić rozkład jazdy pociągów. PKP wprowadza bota

Jak dodaje PKP Intercity, obowiązkowa rezerwacja miejsc będzie nadal wymagana w elektrycznych zespołach trakcyjnych (EZT), pociągach obsługiwanych przez pojazdy Pendolino, Flirt lub Dart oraz w spalinowych zespołach trakcyjnych (SZT).

"Kosztującą symboliczną złotówkę miejscówkę trzeba będzie pobierać do biletów odcinkowych oraz weekendowych" - informuje spółka.

Zobacz wideo Czy bezwarunkowy dochód podstawowy jest możliwy w Polsce?

PKP Intercity. Całkowite zniesienie limitu zajętości

PKP Intercity zapewnia, że "będzie kłaść szczególnie duży nacisk na obserwację i analizę frekwencji w swoich pociągach, szczególnie tych zestawionych z wagonów".

Widząc zwiększone zainteresowanie konkretnymi połączeniami, przewoźnik w miarę możliwości będzie podejmował decyzje o wzmocnieniu pociągów dodatkowymi wagonami i ich dostosowaniu do bieżącego obłożenia. Jednocześnie PKP Intercity zachęca do wcześniejszego planowania podróży

- zaznaczono w komunikacie.

PKP Intercity podkreśla, że "cały czas obowiązywać będzie zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży", a "wszystkie pociągi PKP Intercity są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu".

Więcej o: