Elon Musk poleci w kosmos z konkurencją. Szef SpaceX kupił bilet od Richarda Bransona

Elon Musk kupił bilet na lot w kosmos samolotem rakietowym VSS Unity firmy Virgin Galactic. Co ciekawe, szef SpaceX nie poleciał jeszcze w przestworza na pokładzie swojego statku Crew Dragon.

Jak podaje "Wall Street Journal", Elon Musk kupił bilet na pokład samolotu rakietowego VSS Unity. To pojazd wyprodukowany przez Virgin Galactic, czyli konkurencję dla firmy SpaceX Muska. Mimo biznesowej (i zapewne wizerunkowej) rywalizacji, prywatnie Richard Branson - ekscentryczny szef Virgin Galactic - przyjaźni się z Muskiem. Dobre kontakty obu miliarderów znalazły potwierdzenie w wizycie szefa SpaceX w porcie kosmicznym Spaceport America, gdzie odwiedził Bransona na dwie godziny przed jego lotem na umowną krawędź kosmosu.

Podróże w kosmos. Elon Musk kupił bilet od Bransona

"Rzecznik Galactic potwierdził, że Elon Musk kupił bilet na własną podróż kosmiczną. Nie jest jasne, jak daleko na liście oczekujących jest Musk. Virgin Galactic przyznał, że każdy z biletów był do kupienia za 250 tys. dolarów, a firma zebrała 80 milionów dolarów ze sprzedaży i depozytów" - czytamy w "WSJ".

Jak na razie nie wiadomo więc, kiedy szef SpaceX miałby polecieć w przestrzeń kosmiczną samolotem firmy Virgin Galactic. "Elon to mój przyjaciel. Być może kiedyś ja polecę w kosmos jednym z jego statków" - powiedział natomiast Branson "Sunday Times".

Richard Branson na krawędzi kosmosu 

W niedzielę szef Virgin Galactic wzniósł się na ponad 90 km nad powierzchnię Ziemi - do umownej krawędzi kosmosu. VSS Unity wystartował z należącego do Virgin Galactic kosmodromu Spaceport America, znajdującego się w Nowym Meksyku. Samolot kosmiczny został wyniesiony przez samolot-matkę VMS Eve, nazwaną tak na cześć mamy Bransona - Eve.

Zobacz wideo Pierwszy załogowy lot Virgin Galactic na krawędź kosmosu

Virgin Galactic nie wysłał Richarda Bransona i pozostałych astronautów wewnątrz kapsuły kosmicznej, tak jak robi to chociażby firma SpaceX Elona Muska oraz zrobi to (20 lipca) Blue Origin Jeffa Bezosa

Więcej o: