FIFA 22. Hypermotion i nowi komentatorzy. Znamy szczegóły i datę premiery gry, jest też zwiastun [WIDEO]

FIFA 22 dostała oficjalną zapowiedź. Znamy szczegóły zmian w nowej odsłonie serii oraz datę premiery, jest pierwszy zwiastun. Pojawiły się również doniesienia o nowej parze komentatorów w polskiej wersji językowej.

FIFA 22 zbliża się wielkimi krokami. Rewolucji nie będzie, ale EA Sports wykorzystało potencjał nowej generacji konsol. Niestety, kosztem niektórych graczy, bo część nowości dostępna będzie tylko dla posiadaczy PS5 oraz Xbox Series X/S. 

FIFA 22. Zwiastun i data premiery

Premierę FIFA 22 zaplanowano na 1 października 2022 roku. Część graczy będzie mogła zagrać w nią jednak nieco wcześniej. Osoby, które zdecydują się na jedną z kilku specjalnych wersji gry, otrzymają do niej dostęp już 27 września. W tym roku jednak tylko wersja Ultimate za 449 zł zagwarantuje darmową aktualizację z wersji PS4 na PS5. To opcja dla osób, które chcą kupić konsole nowej generacji, co jest niełatwe, bo wciąż są problemy z ich dostępnością, szczególnie jeśli chodzi o urządzenie Sony

 

Pojawił się też zwiastun. Nie pokazuje zbyt dużo rozgrywki. Zamiast tego skupia się na nowej technologii, która ma zrewolucjonizować rozgrywkę - HyperMotion. 

FIFA 22 szczegóły

HyperMotion posłużył do nagrania ruchów 22 zawodników w czasie ich gry. Dzięki temu ruchy piłkarzy mają zostać lepiej odwzorowane. Pomoże w tym algorytm sztucznej inteligencji. Łącznie w grze ma się pojawić 4 tys. nowych animacji zwiększających szybkość i intensywność rozgrywki. Niestety, ma być to funkcja dostępna tylko na konsole nowej generacji. Z tego też powodu posiadacze Xbox Series X/S oraz PS5 będą mogli grać online jedynie z posiadaczami nextgenów. Natomiast starsze konsole pozwolą grać z graczami z dowolnej platformy. 

Sztuczna inteligencja została też wykorzystana do zbierania danych, które pozwolą ulepszyć zachowania na boisku. Piłkarze będą lepiej się ustawiać, szybciej i agresywniej doskakiwać do piłki oraz dokładniej trzymać formacje, szczególnie w obronie. Kontrola nad piłką po raz kolejny ma zostać zwiększona. Zmiany zachowania dotkną również bramkarzy, mających podejmować lepsze decyzje. Poprawiono też fizykę piłki, która będzie przemieszczać się bardziej naturalnie, uwzględniając więcej czynników. 

Ciekawą opcją ma być nowy rodzaj biegu. "Wybuchowy sprint" to maksymalna prędkość zawodnika przy zachowaniu nad nim dużej kontroli. Oprócz tego pojawią się nowe opcje taktyczne, które umożliwią dostosowanie zachowań w zależności od tego, na czyjej połowie znajduje się piłka. 

Fanów trybu Ultimate ucieszy wiadomość o nowym rodzaju kart. Oznaczeni kolorem zielonym bohaterowie będą powiązani z wyjątkowymi okresami w karierze zawodników. Potwierdzono już takich piłkarzy jak Mario Gomez, Tim Cahill, Diego Milito, Jorge Campos, Fernando Morientes, Sami Al-Jaber, Robbie Keane, Abedi Pele i Clint Dempsey. Możemy spodziewać się, że taką kartę dostanie też Jerzy Dudek. 

Nowi komentatorzy w FIFA 22?

W sieci pojawiły się doniesienia, że w FIFA 22 w polskiej wersji językowej pojawi się nowa para komentatorów. Włodzimierza Szaranowicza i Dariusza Szpakowskiego mieliby zastąpić Jacek Laskowski oraz Tomasz Smokowski. 

Zobacz wideo Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w samochodzie? Rozmowa z ekspertem Tomaszem Świergolikiem
Więcej o: