GTA 6. Jason Schreier potwierdza wcześniejsze doniesienia. Powrót do Vice City i gra w częściach

GTA 6 ma być wydawane w częściach, a akcja gry umieszczona zostanie w dobrze znanym graczom Vice City. Te doniesienia Toma Hendersona potwierdził znany w branży dziennikarz Bloomberga, Jason Schreier.

Atmosfera wokół GTA 6 zaczyna powoli się zagęszczać. Gry nie ujrzymy przez najbliższe parę lat, ale to jedna z najlepiej sprzedających się serii wszechczasów, więc każda informacja rozgrzewa wyobraźnie graczy. 

GTA 6. Schreier potwierdza doniesienia Hendersona

W ubiegłym tygodniu garść ważnych informacji na temat GTA 6 opublikował Tom Henderson, który ma na koncie wiele potwierdzonych przecieków, choćby na temat Battlefield 2042. Teraz szczegóły dot. gry potwierdził dziennikarz z jeszcze większą renomą i dojściami w branży gier. Jason Schreier pracuje dla Bloomberga, gdzie publikuje m.in. artykułu na temat nadużyć, choćby crunchu w Rockstar Games. 

Nie wiem czemu wszyscy uważają, że powiedziałem, iż GTA 6 pojawi się w 2023 roku. Wszystko, co Tom Henderson powiedział o grze pokrywa się z tym, co sam o niej słyszałem

- napisał Schreier na Twitterze. 

GTA 6 - co wiemy o grze?

Premiera GTA 6 ma mieć miejsce najwcześniej w 2024 lub 2025 roku. Rockstar już jakiś czas temu mówił, że zwalnia z produkcją, po tym jak zaliczył poważny kryzys wizerunkowy. Wtedy też pierwszy raz można było usłyszeć pogłoski o tym, że kolejna część GTA może być wydawana w częściach. O tym wspominał też Henderson. Początkowo mapa ma być mała, a z czasem rozszerzana aktualizacjami. Największą nowością, jaką zaserwował Henderson jest powrót do Vice City. Jednak nie tego z lat 80. XX wieku. Twórcy wolą umieścić akcję w czasach współczesnych, bo nie ograniczy ich to w kształtowaniu rozgrywki i tworzeniu bardziej zróżnicowanych misji.

Zobacz wideo Nieoczywiste korzyści płynące z bankowości internetowej
Więcej o: